The Project

General facts about Joomla!

Rute 10 km

 

Dette er 10 km ruten igennem det smukke område omkring Svendborg Idrætscenter.

Klik på billedet for at se nærmere. 

Svendborgløbet 10 km rute

Løbet sponsorer

Løbets sponsorer som gør det muligt for os at skabe et godt arrangement:

 

  

 

Sporten

Sporten

 
 

Kildemoes

     

Svendborg Sparekasse

 
 


 KulinariskSydfyn
 
 

Kvickly

   
jes

SEF 

 elteam

Interaktive 

fbs

 
   

 

Søkrog VVS

   
Partytelte
 
hh
 
 
kommune
 
 
 
 
 
Estate Svendborg
 
 
 
CC Jensen
   
NH-logo  

 

 

 

3a 

 

 

Resultatliste 2005

SVENDBORGLØBET, 5 KM PIGER

 Plads  Startnr  Navn                         Tid         

1.   595  Øhlenschlæger, Mia   23:38,2   min
2.   621  Steffen, Sara   26:19,7   min
3.   699  Jeppesen, Mie   27:00,7   min
4.   718  Heitmann, Marie   27:01,1   min
5.   719  Andersen, Louise   28:32,7   min
6.   711  Duedahl, Rosa   29:00,3   min
7.   720  Høite, Laura   31:43,5   min
8.   654  Himmelstrup, Frederikke   34:13,3   min
9.   728  Ulrich, Ditte   34:56,7   min
10.   727  Pedersen, Emilie   34:57,2   min
11.   504  Pytlick, Line   35:00,1   min
12.   509  Schroll Andersen, Julie   36:32,1   min
13.   510  Stein Thomsen, Nanna   36:32,4   min
14.   705  Meulengracht, Anne Marie   38:17,7   min
15.   562  Hansen, Julie   45:04,5   min
16.   620  Lauridsen, Sarah   45:04,8   min

SVENDBORGLØBET, 5 KM DRENGE

 Plads  Startnr  Navn                         Tid         

1.   697  Jeppesen, Mikkel   21:20,2   min
2.   527  Jensen, Klaes Johan   21:32,7   min
3.   673  Kvottrup Nielsen, Jonas   22:11,7   min
4.   611  Clausen, Frederik   22:35,0   min
5.   518  Andersen, Mathias   22:51,7   min
6.   709  Bruun, Sebastian   23:45,6   min
7.   724  Lønberg, Jonas   25:02,5   min
8.   641  Knoblauck, Mads   25:19,2   min
9.   543  Kjær Olsen, Mads   25:34,3   min
10.   589  Rolighed, Per   26:48,4   min
11.   687  Hansen, Simon   27:18,9   min
12.   507  Kirk Pedersen, Lasse   28:10,4   min
13.   553  Pasfall Madsen, Christian   29:11,6   min
14.   565  Nielsen, Niels Henrik   29:13,3   min
15.   521  Beyer, Anders   29:35,7   min
16.   541  Grosen, Mikkel   30:06,0   min
17.   515  Andersen, Nicklas F.   30:14,1   min
18.   578  Potempa, Kristian   30:43,3   min
19.   550  Jørgensen, Andreas   30:45,1   min
20.   613  Nielsen, Martin   31:02,2   min
21.   540  Andersen, Emil Wiingreen   31:32,9   min
22.   696  Rausgaard, Magnus   34:47,7   min
23.   558  Heiberg, Martin   34:54,4   min
24.   539  Eiler Pedersen, Joachim   35:03,0   min
25.   547  Jørgensen, Oliver   35:10,3   min
26.   704  Meulengracht, Joachim   35:46,2   min
27.   552  Pasfall Madsen, Malthe   36:55,5   min
28.   691  Bach Rasmussen, Andreas   37:27,1   min
29.   692  Bach Rasmussen, August   37:28,6   min
30.   522  Beyer, Emil   37:56,0   min
31.   599  Andersen, Rasmus   38:37,5   min

SVENDBORGLØBET, 5 KM KVINDER

 Plads  Startnr  Navn                         Tid         

1.   525  Samsø, Stine   20:34,8   min
2.   526  Pouplier, Sandra   23:56,1   min
3.   566  Nielsen, Rikke Westensgaard   24:18,4   min
4.   694  Stentebjerg Olsen, Helle   25:05,0   min
5.   590  Andersen, Ulla   25:43,8   min
6.   672  Jakobsen, Camilla   26:41,7   min
7.   731  Møller Nielsem, Christina   26:43,3   min
8.   585  Nonboe Beck, Lisbeth   26:48,9   min
9.   726  Risgaard, Heidi   26:55,7   min
10.   582  Jensen, Jette   26:57,4   min
11.   695  Skov Christensen, Ida   27:00,4   min
12.   587  Rolighed, Line   27:05,6   min
13.   610  Præstholm, Henriette   27:12,7   min
14.   689  Winther, Birgitte   27:29,2   min
15.   615  Falk Jensen, Betina   27:59,7   min
16.   659  Pfeffer, Tina   28:04,7   min
17.   668  Pedersen, Tove   28:26,7   min
18.   508  Pedersen, Connie   28:27,6   min
19.   639  Bruun, Gitte   28:40,2   min
20.   581  Bonde, Maria Emilie   28:47,6   min
21.   690  Dolmer, Marianne   28:53,2   min
22.   535  Bay, Kirsten   28:57,6   min
23.   670  Rosvall, Marie-Louise   29:26,0   min
24.   564  Wilde, Lis   29:30,9   min
25.   523  Strøjer, Vibeke   29:37,0   min
26.   684  Höffner, Lene   29:45,6   min
27.   628  Clausen, Cathrine   30:09,0   min
28.   520  Hald-Sørensen, Dorthe   30:10,0   min
29.   561  Hansen, Tina   30:12,3   min
30.   631  Nielsen, Gitte   30:16,4   min
31.   501  Larsen, Susanne   30:19,4   min
32.   619  Lauridsen, Stine   30:21,0   min
33.   616  Falk Jensen, Berit   30:25,0   min
34.   715  Fick, Ulla   30:26,8   min
35.   546  Bakkegaard, Kirsten   30:28,3   min
36.   505  Kirk, Linda   30:33,2   min
37.   674  Købmand, Line   30:46,8   min
38.   604  Bæch, Lise   30:51,9   min
39.   644  Benthin, Lissi   31:01,9   min
40.   702  Haugsted, Ulla   31:08,5   min
41.   629  Jørgensen, Lene   31:09,2   min
42.   701  Buus, Karin   31:09,8   min
43.   556  Brandt, Jette   31:12,8   min
44.   660  Schmidt, Katrine   31:23,2   min
45.   614  Falk Jensen, Bente   31:29,6   min
46.   608  Rønnov, Annette   31:39,1   min
47.   607  Groth, Anne   31:39,5   min
48.   606  Reinholdt, Kirsten   31:39,8   min
49.   554  Rasmussen, Jette   31:42,3   min
50.   549  Bak, Rikke   31:56,4   min
51.   542  Wiingreen Andersen, Lene   31:59,2   min
52.   609  Knudsen, Vivian   32:07,8   min
53.   651  Rasmussen, Inge Marie   32:08,8   min
54.   573  Elsborg, Charlotte   32:09,7   min
55.   630  Mogensen, Marianne   32:12,6   min
56.   517  Bülck, Aase   32:16,0   min
57.   647  Mikkelsen, Inge Lise   32:29,9   min
58.   532  Jensen, Charlotte   32:33,3   min
59.   575  Schnurre, Stine   32:36,5   min
60.   593  Strange, Charlote   32:38,1   min
61.   592  Pedersen, Ditte   32:38,3   min
62.   555  Broberg, Susanne   32:50,8   min
63.   584  Riis Hansen, Ruth   33:23,1   min
64.   576  Peersen, Susanne Eg   33:24,3   min
65.   506  Hedegård, Trine   33:24,6   min
66.   502  Jørgensen, Lis   33:45,8   min
67.   503  Nielsen, Lena   33:46,1   min
68.   557  Heiberg, Hanne   33:47,5   min
69.   531  Nielsen, Karin   34:10,2   min
70.   645  Christensen, Anne Marie   34:18,8   min
71.   601  Westh Jensen, Birgitte   34:22,9   min
72.   664  Andersen, Maria Johanne   34:35,9   min
73.   698  Schmidt Nielsen, Janne   34:48,2   min
74.   600  Jensen, Ania   34:56,4   min
75.   513  Mortensen, Eve   35:01,5   min
76.   712  Hansen, Liselotte   35:12,8   min
77.   713  Rasmussen, Dorthe   35:13,1   min
78.   721  Hansen, Birgitte   35:28,4   min
79.   544  Ejlersen, Birgit   35:30,2   min
80.   693  Pedersen, Paula   35:47,7   min
81.   648  Madsen, Gudrun   35:56,0   min
82.   545  Birch, Annie   36:05,6   min
83.   706  Meulengracht, Annette   36:27,2   min
84.   572  Outzen, Marie   36:42,5   min
85.   568  Nørskov, Merete   36:43,6   min
86.   569  Holdgaard, Tine   36:44,3   min
87.   649  Pedersen, Hanne   37:38,6   min
88.   533  Knoblauck, Mie Bjerre   37:44,6   min
89.   563  Hansen, Birgit   38:03,4   min
90.   605  Plougheld, Kirsten   38:44,0   min
91.   602  Andersen, Ann Marie   38:44,4   min
92.   618  Bay, Nina   39:17,0   min
93.   661  Christensen, Gitte   39:46,5   min
94.   617  Borgesen, Alice   41:17,4   min
95.   676  Vestergaard, Mette   41:25,1   min
96.   678  Nederborg, Sif   41:25,4   min
97.   679  Waller, Anna   41:25,7   min
98.   677  Strandholt, Simone   41:57,3   min
99.   680  Riber Poulsen, Julie   41:57,5   min
100.   1014  Skovø Nielsen, Annette   43:05,7   min
101.   511  Mortensen, Stine   48:20,9   min
102.   567  Knudsen, Lisa   56:00,2   min
103.   571  Kaasgaard, Lone   56:01,5   min
104.   574  Hansen, Helen   56:02,9   min
105.   725  Jensen, Inger   56:54,1   min
106.   685  Aagaard, Marianne   1:04:22,3   t
107.   686  Hansen, Jytte   1:04:22,5   t

SVENDBORGLØBET, 5 KM MÆND

 Plads  Startnr  Navn                         Tid         

1.   596  Pedersen, Jens   18:28,2   min
2.   671  Josefsen, Christian   19:13,4   min
3.   524  Samsø Pedersen, Simon   19:29,4   min
4.   665  Pedersen, Rasmus   19:35,6   min
5.   594  Øhlenschlæger, Mads   19:49,2   min
6.   729  Hansen, Mikkel   19:51,3   min
7.   708  El Hamoumi, Josef   20:04,1   min
8.   528  Jensen, Theis   20:20,7   min
9.   681  Rønne, Rasmus   20:28,7   min
10.   637  Jørgensen, Kurt   20:34,2   min
11.   688  Lund Jensen, Morten   20:47,8   min
12.   634  Brandt, Keld   20:51,4   min
13.   591  Valentin, Lars   21:22,9   min
14.   626  Helleberg, Lars   21:33,1   min
15.   717  El Hamoumi, Aziz   22:34,4   min
16.   710  Langberg Sørensen, Jonas   23:35,7   min
17.   627  Christiansen, Martin   23:47,3   min
18.   583  Jensen, Henning   24:16,4   min
19.   669  Sommer, Patrick   24:25,0   min
20.   638  Harring, Lars   24:26,2   min
21.   683  Berthelsen, Peer   24:45,2   min
22.   640  Bruun, Harry   25:19,5   min
23.   730  Kjær Larsen, Stefan   25:34,6   min
24.   623  Ebsen, Niels   25:43,3   min
25.   622  Sejersen, Kristian   26:13,2   min
26.   656  Mølgaard Jensen, Tim   26:35,4   min
27.   675  Drud, Martin   26:50,0   min
28.   703  Johansen, Daniel   26:59,5   min
29.   548  Jørgensen, Peter   27:11,5   min
30.   642  Fabricius, Duke   27:42,1   min
31.   632  Schleiman, Dan   27:42,4   min
32.   700  Rausgaard, Kurt   27:48,4   min
33.   588  Rolighed, Niels   28:16,3   min
34.   682  Svaneklink, Brian   28:18,1   min
35.   667  Lillemark, Brian   28:23,3   min
36.   603  Petersen, Jesper   28:32,2   min
37.   624  Munyembabazi, Jean-Bosco   29:15,9   min
38.   666  Nielsen, Torben   29:33,2   min
39.   722  Poulsen, Mads Rosager   29:43,5   min
40.   612  Nielsen, Erik   31:02,4   min
41.   716  Brogaard Larsen, Steen   31:12,3   min
42.   658  Lyngsøe, Thomas   31:21,5   min
43.   586  Rolighed, Jens   31:44,3   min
44.   714  Godtfredsen, Benny   31:52,4   min
45.   635  Mahato, Bam   32:50,1   min
46.   559  Borgesen, Knud   34:06,7   min
47.   646  Christensen, Søren   34:19,2   min
48.   663  Cool, Mikkel   34:34,8   min
49.   538  Ladefoged Pedersen, Søren   35:03,4   min
50.   657  Juhl Jensen, Jannik   36:02,1   min
51.   516  Andersen, John   36:26,2   min
52.   551  Madsen, Jesper   36:55,8   min
53.   707  Meulengracht, Anders   38:18,2   min
54.   662  Huynh, Lap Nhan   39:43,5   min
55.   512  Mortensen, Knud   48:22,0   min
56.   723  Jensen, Hans   56:51,7   min

SVENDBORGLØBET, 10 KM PIGER

 Plads  Startnr  Navn                         Tid         

1.   1237  Bay, Julie   54:21,1   min

SVENDBORGLØBET, 10 KM DRENGE

 Plads  Startnr  Navn                         Tid         

1.   1064  Steffen, Anders   48:59,9   min
2.   1040  Rasmussen, Mads   53:57,9   min

SVENDBORGLØBET, 10 KM KVINDER

 Plads  Startnr  Navn                         Tid         

1.   1037  Mikkelsen, Line   46:09,1   min
2.   1051  Skov, Kirsa   47:05,8   min
3.   1142  Weber, Lene   47:06,1   min
4.   1200  Andreasen, Gitte   49:14,1   min
5.   1144  Mahato, Anne-Dorthe   49:25,7   min
6.   1140  Mortensen, Didde   49:26,0   min
7.   1042  Pedersen, Jette   50:48,6   min
8.   1055  Beck, Lene   52:35,6   min
9.   1206  Christensen, Freja   52:41,6   min
10.   1027  Andresen, Anne   52:42,8   min
11.   1026  Pasfall, Malene   52:50,0   min
12.   1004  Schroll Andersen, Gitte   52:56,1   min
13.   1006  Ruthner, Dorte   53:12,0   min
14.   1182  Hellesen, Jette   53:43,4   min
15.   1123  Hansen, Annette   53:48,7   min
16.   1115  Flora, Hanne   54:24,0   min
17.   1079  Hansen, Tove   54:24,5   min
18.   1125  Moesgaard Hansen, Mette   54:37,4   min
19.   1113  Clausen, Pernille   54:43,7   min
20.   1032  Kjærgaard, Anneli   55:25,3   min
21.   1061  Bøgh, Dorte   55:44,7   min
22.   1063  Pytlich, Hanne   55:45,0   min
23.   1022  Eiler, Annette   55:46,2   min
24.   1033  Saaby, Berith   55:47,7   min
25.   1050  Skov, Susanne   55:51,4   min
26.   1018  Martin, Pauline   56:19,5   min

27.   1020  Stenner, Charlotte   56:23,5   min
28.   1183  Biil, Annette   56:28,8   min
29.   1013  Jensen, Charlotte   56:35,1   min
30.   1002  Stuhr Christensen, Trine   58:18,7   min
31.   1003  Bach, Maria   58:19,0   min
32.   1194  Pytlick, Berit   58:23,7   min
33.   1189  Carlquist, Lone   58:34,9   min
34.   1080  Carlquist, Mette   58:38,9   min
35.   1030  Krogsøe, Mette   58:41,0   min
36.   1034  Nielsen, Ingrid Marie   59:13,2   min
37.   1146  Brix Rasmussen, Christina   59:27,4   min
38.   1147  Durban, Merethe   1:00:09,2   t
39.   1029  Flindt, Jette   1:00:16,3   t
40.   1139  Sørensen, Anja   1:00:16,5   t
41.   1167  Due Jensen, Mette   1:00:16,8   t
42.   1047  Ryttov, Susanne   1:00:35,1   t
43.   1012  Clausen, Helle   1:00:39,4   t
44.   1121  Salomon, Lis   1:01:08,1   t
45.   1120  Gjerster, Maibritt   1:01:08,3   t
46.   1048  Andersen, Merete   1:01:42,8   t
47.   1157  Bach, Sanne   1:01:44,2   t
48.   1192  Birch, Marina   1:01:46,6   t
49.   1188  Due Christensen, Anette   1:02:08,0   t
50.   1024  Rasmussen, Anne Lise   1:02:11,4   t
51.   1058  Nørskov, Sanne   1:02:15,5   t
52.   1127  Rod Jørgesen, Grete   1:02:49,6   t
53.   1077  Andersen, Elsebeth   1:03:40,3   t
54.   1122  Jensen, Grethe   1:05:40,1   t
55.   1181  Pytlick, Charlotte   1:06:39,0   t
56.   1179  Rasmussen, Connie   1:07:14,1   t
57.   1203  Hansen, Hanne   1:07:14,4   t
58.   1081  Boye, Annette   1:08:01,7   t
59.   1168  Due Jensen, Birte   1:09:25,6   t
60.   1178  Larsen, Jane Ø   1:09:48,2   t
61.   1177  Caspersen, Charlotte   1:09:49,5   t
62.   1049  Palludan, Lisbeth   1:22:04,8   t

SVENDBORGLØBET, 10 KM MÆND

 Plads  Startnr  Navn                         Tid         

1.   1145  Pedersen, Emil   37:29,9   min
2.   1187  Knudsen, Morten   37:40,3   min
3.   1056  Hammerich, Kim   38:12,6   min
4.   1152  Nielsen, Ole   39:08,6   min
5.   1199  Lønberg, Søren   39:28,3   min
6.   1172  Duedahl, Niels   39:51,8   min
7.   1165  Packness, Aake   39:54,3   min
8.   1065  Steffen, Søren   41:06,8   min
9.   1193  Mortensen, Nicolaj   41:18,3   min
10.   1166  El-Hamoumi, Abdellatif   41:28,7   min
11.   1150  Hansen, Michael   41:30,8   min
12.   1010  Pedersen, Henrik   41:33,8   min
13.   1160  Tipsmark, Søren   42:08,2   min
14.   1162  Olsen, Hans Ole   42:25,5   min
15.   1138  Jensen, Per   42:26,3   min
16.   1161  Maier, Lars   43:15,6   min
17.   1101  Guldberg, Guldberg   43:27,2   min
18.   1197  Ørsted, Claus   43:41,7   min
19.   1133  Bønnelykke, Brian   44:03,6   min
20.   1148  Häggqvist, Martin   44:07,9   min
21.   1163  Jersild Jensen, Rasmus   44:13,1   min
22.   1196  Heitmann, Morten   44:53,7   min
23.   1083  Korsgaard Nielsen, Per   45:14,0   min
24.   1017  Nielsen, Steffen   45:16,9   min
25.   1164  Jensen, Benny   45:21,4   min
26.   1009  Eskildsen, Dan   45:38,1   min
27.   1135  Birch, Ole   45:40,2   min
28.   1045  Hansen, Klaus Erik   45:46,9   min
29.   1001  Thomsen, Morten   45:49,7   min
30.   1038  Riis Jensen, Marco   45:52,7   min
31.   1011  Quorp, Preben   46:05,1   min
32.   1151  Jespersen, Sebastian   46:08,7   min
33.   1149  Pedersen, Joakim   46:14,1   min
34.   1039  Riis Jensen, Stefan   46:17,4   min
35.   1134  Knudsen, Carsten   46:18,9   min
36.   1171  Skov Larsen, William   46:21,4   min
37.   1096  Martin, Martin   46:25,0   min
38.   1108  Thybo, Bent   46:45,4   min
39.   1117  Søensen, John   46:52,7   min
40.   1074  Andersen, Mads   46:55,5   min
41.   1112  Clausen, Hans Chr.   46:58,7   min
42.   1054  Tourlin, Steen   47:27,4   min
43.   1076  Rasmussen, Brian   47:34,5   min
44.   1094  Jeppe, Jeppe   48:12,7   min
45.   1111  Knudsen, Søren   48:18,6   min
46.   1170  Sørensen, Tage   48:20,5   min
47.   1090  Humle, Humle   48:28,1   min
48.   1097  Jesper, Jesper   48:29,5   min
49.   1092  Ahrendtsen, Lars   48:31,1   min
50.   1118  Vingborg, Heine   48:45,8   min
51.   1141  Danielsen, Bent   48:50,8   min
52.   1102  Torben, Torben   48:55,6   min
53.   1158  Rasmussen, Søren   48:56,0   min
54.   1100  Machon, Machon   48:56,3   min
55.   1046  Holm, Hans   49:01,7   min
56.   1086  Juul Mikkelsen, Andreas   49:06,7   min
57.   1088  Linde Sørensen, Ivan   49:16,4   min
58.   1023  Hansen, Kim   49:33,2   min
59.   1137  Larsen, Allan   49:40,4   min
60.   1198  Logonne, Hervé   49:49,9   min
61.   1085  Lind Pedersen, Mikkel   49:59,8   min
62.   1078  Hansen, Per K.   50:14,4   min
63.   1043  Svolgaard, Lars   50:18,6   min
64.   1186  Jeppesen, Kurt   50:32,2   min
65.   1057  Hansen, Johannes   50:35,6   min
66.   1072  Axelsen, Ole   50:37,8   min
67.   1119  Jørgensen, Jørn   50:53,2   min
68.   1052  Jensen, Kurt   51:02,9   min
69.   1131  Binau, Palle   51:03,2   min
70.   1129  Rasmussen, Svend Åge   51:10,6   min
71.   1130  Thomsen, Laus   51:21,5   min
72.   1035  Stougaard, Rasmus   51:38,8   min
73.   1156  Fischer Nielsen, Steffen   51:44,8   min
74.   1116  Bjerrum, Allan   51:47,3   min
75.   1099  Sten, Sten   51:49,1   min
76.   1098  Magnus, Magnus   51:53,7   min
77.   1073  Jul Larsen, Nils   51:54,8   min
78.   1095  Thomas, Thomas   52:12,8   min
79.   1093  Kroun, Kroun   52:13,1   min
80.   1067  Glente, Anders   52:22,6   min
81.   1021  Falk, Eivind   52:23,2   min
82.   1104  Dalgaard, Dalgaard   52:29,1   min
83.   1084  Hochreuter, Rasmus   52:29,4   min
84.   1091  Pedersen, Kenneth   52:56,9   min
85.   1173  Petersen, Morten Laurits   53:02,8   min
86.   1028  Christensen, Piet   53:07,1   min
87.   1153  Kristensen, Bruno   53:08,0   min
88.   1066  Petersen, Kasper   53:10,4   min
89.   1136  Knudsen, Knud   53:10,8   min
90.   1068  Juul Nielsen, Claus   53:18,2   min
91.   1191  Rasmussen, Lars   53:18,5   min
92.   1103  Emil, Emil   53:21,0   min
93.   1155  Askholm, Jan   53:33,9   min
94.   1082  Hansen, Thorkil   53:42,5   min
95.   1195  Birch, Søren   53:49,0   min
96.   1132  Bonde, Erling   53:57,3   min
97.   1107  Juul, Lars   54:06,1   min
98.   1031  Bøgner, Hans   54:42,1   min
99.   1126  Henriksen-Nielsen, Frits   54:50,2   min
100.   1205  Steen, Karsten   55:27,1   min
101.   1180  Østergaard Rasmussen, Kim   55:28,9   min
102.   1124  Jensen, Orla   55:30,3   min
103.   1016  Jensen, Lars Christian   55:34,4   min
104.   1204  Regild Jonsen, Søren   55:38,9   min
105.   1208  Odgaard, Asger   55:41,2   min
106.   1154  Myren, Thomas   55:43,9   min
107.   1075  Pedersen, Jan   55:48,1   min
108.   1184  Christensen, Søren   55:49,3   min
109.   1036  Potempa, Erik   56:25,1   min
110.   1089  Bust Olsen, Christian   57:41,7   min
111.   1071  Larsen, Ivan   59:00,0   min
112.   1176  Rasmussen, Søren   59:26,2   min
113.   1044  Tranholm, Erik   59:40,3   min
114.   1007  Eskildsen, Svend Aage   59:44,0   min
115.   1169  Kristensen, Jan   59:48,5   min
116.   1174  Schimmang, Michael   1:00:20,2   t
117.   1025  Rasmussen, Edvard   1:00:37,4   t
118.   1202  Poulsen, Flemming   1:01:17,1   t
119.   1114  Autzen, Martin   1:01:27,1   t
120.   1175  Hansen, Erik   1:02:22,4   t
121.   1109  Autzen, Anders   1:03:01,7   t
122.   1105  Andersen, Erling   1:04:13,7   t
123.   1070  Tunc, Burcin   1:04:51,3   t
124.   1190  Desbjerg, Gert   1:05:13,3   t
125.   1008  Eskildsen, Kim   1:10:35,6   t
126.   1185  Hellesen, Erik   1:12:55,1   t
127.   1041  Hansen, Bjarne   1:19:33,1   t
  

Resultatliste 2007

SVENDBORGLØB 2007, PIGER 5 KM

 Plads  Startnr  Navn                              Tid         

1.   303  Steffen, Sara   22:31,9   min
2.   31  Duedahl, Rosa   23:23,0   min
3.   287  Nielsen, Natascha   24:51,9   min
4.   479  Espensen, Jeanette   25:29,1   min
5.   298  Weber Hansen, Camilla   27:16,9   min
6.   55  Tranberg Jensen, Nadia   28:22,7   min
7.   80  Ulrich, Ditte   29:08,8   min
8.   292  Pytlick, Line   29:09,2   min
9.   14  Christensen, Josephine R.   29:46,9   min
10.   81  Pedersen, Emilie   30:45,2   min
11.   282  Jensen, Camilla   30:57,1   min
12.   278  Bøgelund Jensen, Line   31:42,6   min
13.   39  Feuerlein, Cecilie   32:50,0   min
14.   415  Madsen, Julie   33:17,7   min
15.   180  Gyntal, Mette   33:21,3   min
16.   75  Keinicke Hansen, Laura   33:33,0   min
17.   70  Hansen, Kamilla   33:41,3   min
18.   347  Thorbjørnsen, Marie   34:23,0   min
19.   462  Krag Petersen, Ida   34:26,4   min
20.   7  Johansson, Mia   34:36,4   min
21.   83  Møller Jeppesen, Josefine   34:44,1   min
22.   396  Kierkgaard-Schmidt, Astrid Marie   35:33,5   min
23.   325  Lauridsen, Sarah   35:53,9   min
24.   74  Keinicke Hansen, Julie   35:56,5   min
25.   371  Nørregaard Mortensen, Sofie   36:23,3   min
26.   284  Moritzen, Mette   37:22,8   min
27.   341  Moritzen, Benedichte   37:50,7   min
28.   52  Bendix Munk, Ditte   38:34,1   min
29.   283  Jensen, Emilie   38:52,1   min
30.   403  Rasmussen, Lin Melkane   39:15,2   min
31.   373  Hoff, Laura   39:15,6   min
32.   212  Hazen, Maaike   40:08,9   min
33.   498  Axelsen, Johanne   40:25,4   min
34.   63  Faistrup, Annika   41:40,7   min
35.   380  Mikkelsen, Inga   44:31,0   min
36.   295  Plagborg, Karine   44:40,0   min
37.   368  Dubert, Sigrid   44:58,6   min
38.   359  Aaen, Louise   45:04,2   min
39.   89  Stentebjerg Olsen, Stine   45:47,4   min
40.   296  Plagborg, Caroline   47:50,2   min
41.   375  Greve, Karen   47:54,9   min
42.   100  Hansen, Line   48:39,6   min
43.   357  Bach Christiansen, Johanne   48:41,1   min
44.   386  Eierslev Oszadlik, Clara   48:47,0   min
45.   10  Johansson, Ida   49:18,5   min
46.   457  Larsen, Ida   52:29,8   min
47.   473  Skov, Mathilde   52:30,3   min
48.   336  Myrthu Andersen, Sigrid   53:47,3   min
49.   332  Rasmussen, Mette   54:20,4   min
50.   106  Lauritsen, Sif   56:16,9   min
51.   343  Honore, Tea   57:55,9   min
52.   355  Bach Christiansen, Silje   58:46,4   min

SVENDBORGLØB 2007, DRENGE 5 KM

 Plads  Startnr  Navn                              Tid         

1.   465  Clausen, Frederik   20:38,8   min
2.   491  Skovgaard Hansen, Lasse   22:36,7   min
3.   495  Hammerhøj, Frederik   23:25,3   min
4.   490  Hansen, Martin Tosti   23:39,7   min
5.   280  Heitmann, Rasmuss   25:04,5   min
6.   478  Christensen, Simon   25:56,8   min
7.   276  Nielson, Daniel   27:12,4   min
8.   165  Bruun, Sebastian Ø.   27:22,8   min
9.   95  Pasfall Madsen, Malthe   27:34,8   min
10.   22  Jørgensen, Oliver H.   27:35,2   min
11.   354  Snogdal, Anders   28:26,6   min
12.   244  Bach, Mathias   28:36,4   min
13.   470  Willemoes Larsen, Emil   29:18,0   min
14.   392  Jensen, Bjarke   29:50,0   min
15.   342  Moritzen, Peter   29:56,6   min
16.   383  Delguran, Jakob   29:57,1   min
17.   274  Clausen, Nicolaj   30:51,6   min
18.   352  Lightbody, Christian   31:43,4   min
19.   458  Bæk, Christian   31:49,6   min
20.   199  Meulengracht, Joachim   31:55,8   min
21.   243  Bach, Thomas   31:59,2   min
22.   439  Schleimann, Alexander   32:11,5   min
23.   60  Løyche, Mathias   33:46,2   min
24.   9  Johansson, Søren   34:00,5   min
25.   364  Elsgaard, Oskar   34:43,7   min
26.   372  Nørregaard Mortensen, Martin   35:31,7   min
27.   324  Lauridsen, Christoffer   35:47,3   min
28.   345  Ishøj Olsen, Andreas   36:29,4   min
29.   72  Keinicke Hansen, Victor   36:35,2   min
30.   378  Toft Hornum, Jakob   37:03,1   min
31.   254  Friis Nielsen, Mads   37:25,7   min
32.   183  Himmelstrup, Ivan   37:26,1   min
33.   288  Nielsen, Andreas   40:04,0   min
34.   264  Andersen, Lars   40:10,3   min
35.   337  Myrthu Andersen, Svenne   43:53,4   min
36.   377  Greve, Kristoffer   47:45,3   min
37.   267  Rosendahl, Lasse   50:50,5   min
38.   393  Kjær, Frderik   50:58,2   min
39.   99  Hansen, Nicolai   51:04,4   min
40.   369  Dubert, Carl   51:30,6   min
41.   45  Raahauge Hansen, Andreas   51:47,7   min
42.   44  Raahauge Hansen, Rasmus   51:58,3   min
43.   398  Dahl Nielsen, Tobias   53:55,3   min
44.   390  Nielsen, Rasmus   54:00,9   min
45.   335  Rasmussen, Christian   55:56,8   min
46.   388  Grundahl-Kirt, Anders   57:05,9   min
47.   358  Aaen, Sebastian   57:46,3   min

 

SVENDBORGLØB 2007, DRENGE 10 KM

 Plads  Startnr  Navn                              Tid         

1.   1049  Pasfall Madsen, Christian   49:50,1   min
2.   1169  Maard, Lucas   49:57,3   min
3.   1239  Westengård, Niels Henrik   50:04,7   min
4.   1014  Jørgensen, Anders H.   56:35,7   min
5.   1159  Nielson, Julian   1:02:06,4   t

SVENDBORGLØB 2007, KVINDER 5 KM

 Plads  Startnr  Navn                              Tid         

1.   270  Samsø, Stine   20:09,0   min
2.   460  Riis, Malene   22:36,2   min
3.   86  Øhlenschlæger, Mia   23:08,1   min
4.   279  Heitmann, Marie   23:58,2   min
5.   98  Sørensen, Trine Elmkær   24:28,8   min
6.   434  Kühl, Christine   24:31,8   min
7.   433  Valdersdorf Jensen, Mette   25:31,3   min
8.   475  Risgaard, Heidi   25:44,2   min
9.   314  Riis, Susanne   25:46,1   min
10.   293  Müller-Bøgh, Line   26:17,9   min
11.   447  Hahn, Nanna   26:20,7   min
12.   68  Rasmussen, Helle E.   26:22,0   min
13.   213  Weber, Charlotte   26:45,0   min
14.   290  Fick, Ulla   26:45,3   min
15.   474  Skov, Ulla   27:08,0   min
16.   489  Ruthner, Dorte   27:08,5   min
17.   64  Rosenkrants, Inge   27:09,7   min
18.   456  Løwig Larsen, Marianne   27:15,7   min
19.   449  Frederiksen, Linda   27:24,3   min
20.   444  Jensen, Mie   27:30,9   min
21.   202  Hansen, Susanne   27:35,6   min
22.   96  Jensen, Jette   27:45,2   min
23.   21  Jørgensen, Rikke H.   27:48,8   min
24.   426  Gerster, Bente   27:53,5   min
25.   110  Due Andersen, Ditte   27:56,2   min
26.   417  Nielsen, Gitte   28:00,6   min
27.   420  Jensen, Grethe   28:09,7   min
28.   91  Hansen, Lisa   28:18,8   min
29.   214  Clausen, Annette   28:33,8   min
30.   101  Bay, Kirsten   28:40,3   min
31.   207  Skov, Susanne   28:43,5   min
32.   228  Pedersen, Marianne   28:43,9   min
33.   320  Skovgaard, Susanne   28:45,9   min
34.   53  Hansen, Kirsten   28:47,1   min
35.   171  Rasmussen, Sara   28:48,0   min
36.   4  Nielsen, Berit   28:50,3   min
37.   482  Albrektsen, Lone   28:54,5   min
38.   239  Slabiak, Dorthe   29:13,1   min
39.   269  Hurton, Therese   29:15,5   min
40.   196  Pedersen, Conni   29:15,8   min
41.   312  Groth, Anne   29:18,9   min
42.   231  Poulsen, Anne Marie   29:19,4   min
43.   176  Nygård, Lisbeth   29:19,8   min
44.   122  Sikivat Andersen, Benthe   29:32,2   min
45.   310  Rainholt, Kirsten   29:33,7   min
46.   188  Pedersen, Stine   29:35,3   min
47.   59  Løyche, Merete   29:40,8   min
48.   302  Maar, Anita   29:41,5   min
49.   233  Radiic, Dorte   29:48,7   min
50.   238  Jakobsen, Lone   29:49,7   min
51.   179  Gyntal, Hanne   29:50,3   min
52.   203  Rod Jørgensen, Grete   29:53,9   min
53.   219  Falk Jensen, Betina   29:54,3   min
54.   30  Nielsen, Ingrid Marie   29:56,1   min
55.   206  Wilde, Lis   29:57,8   min
56.   330  Bakkegård, Kirsten   30:04,1   min
57.   189  Nylandsted, Stine   30:08,3   min
58.   414  Madsen, Kirsten   30:08,7   min
59.   33  Sundwell, Lis   30:13,6   min
60.   469  Pedersen, Anja   30:17,1   min
61.   258  Helgsrud, Anne Charlotte   30:26,3   min
62.   178  Pedersen, Susanne   30:42,9   min
63.   118  Norup Larsen, Anne   30:48,8   min
64.   90  Nielsen, Lisbeth   30:49,8   min
65.   23  Hjarvad, Alice   30:52,7   min
66.   451  Cohn, Gitte   30:56,1   min
67.   163  Lundsbak, Laila Susanna   30:57,6   min
68.   248  Strange, Charlotte   31:03,1   min
69.   477  Skøtt, Susse   31:03,9   min
70.   471  Willemoes Sørensen, Janni   31:04,3   min
71.   187  Roed, Michelle   31:04,6   min
72.   464  Ibsen, Karin   31:07,4   min
73.   273  Lauridsen, Birgit   31:12,0   min
74.   266  Rosendahl, Line   31:14,8   min
75.   215  Thomsen, Jenny   31:19,1   min
76.   259  Vollerup, Vibeke   31:25,9   min
77.   326  Nørregård, Margit   31:28,5   min
78.   275  Nielson, Lena   31:29,3   min
79.   237  Groth, Jette   31:30,4   min
80.   250  Haller, Tove   31:31,5   min
81.   277  Bøgelund, Ingeborg   31:42,3   min
82.   242  Madsen, Charlotte   32:00,8   min
83.   186  Søgaard, Ida   32:08,4   min
84.   299  Weber Hansen, Gitte   32:09,6   min
85.   481  Hammerich, Lisbeth   32:18,3   min
86.   92  Isen, Leila   32:19,4   min
87.   291  Pytlick, Trine   32:21,5   min
88.   327  Højly, Ruth   32:22,5   min
89.   166  Hedegaard, Tove   32:23,5   min
90.   167  Andersen, Karen   32:28,1   min
91.   487  Larsen, Vibeke   32:29,7   min
92.   443  Lillienskjold, Lisa   32:32,8   min
93.   262  Stubkjær, Anette   32:34,3   min
94.   428  Nielsem, Lene   32:42,3   min
95.   286  Nielsen, Jeanette   32:42,9   min
96.   496  Andersen, Susanne   32:44,3   min
97.   198  Meulengracht, Marie   32:46,6   min
98.   40  Schaumann, Birgitte   32:50,4   min
99.   38  Jensen, Trine   32:54,8   min
100.   488  Rundell, Kikki   32:56,0   min
101.   448  Ishøj, Karin   33:07,7   min
102.   174  Mikkelsen, Inge Lise   33:09,8   min
103.   218  Falk Jensen, Bente   33:16,5   min
104.   109  Hedgad Boye, Annette   33:21,6   min
105.   8  Johansson, Lise Retz   33:23,8   min
106.   192  Lysemose Thomson, Anette   33:24,8   min
107.   168  Ilum, Kirsten   33:34,5   min
108.   182  Sigfeldt, Sasja   33:41,0   min
109.   240  Sartor, Karina   34:06,6   min
110.   230  Kruse, Lene   34:10,1   min
111.   432  Hansen, Karina   34:13,2   min
112.   249  Jørgensen, Mette   34:15,4   min
113.   245  Kaysen, Lene   34:30,7   min
114.   246  Blix Rasmussen, Christina   34:31,0   min
115.   381  Jensen, Lisbet   34:31,9   min
116.   200  Meulengracht, Annette   34:34,6   min
117.   483  Andersen, Marie   34:36,1   min
118.   82  Jeppesen, Ulla   34:51,1   min
119.   317  Qvarfot, Mette   34:51,6   min
120.   13  Lund, Tine R.   34:52,0   min
121.   362  Elsgaard, Pia   34:55,9   min
122.   308  Frausing, Lene   34:56,8   min
123.   193  Såbye, Charlotte   34:57,4   min
124.   297  Halmø, Hanne   34:59,7   min
125.   395  Kjær, Gitte   35:09,3   min
126.   119  Trebbien, Anne-Mette   35:18,1   min
127.   268  Juul Rasmussen, Christine   35:23,0   min
128.   175  Iversen, Susanne   35:23,4   min
129.   58  Løyche, Simone   35:28,8   min
130.   329  Birch, Annie   35:29,9   min
131.   5  Riis Hansen, Ruth   35:32,5   min
132.   331  Ejlertsen, Birgit   35:34,3   min
133.   47  Mortensen, Charlotte   35:34,6   min
134.   48  Nielsen, Anette   35:36,2   min
135.   117  Juul Hansen, Anne   35:49,6   min
136.   140  Hansen, Louise   35:50,2   min
137.   195  Takatomi, Sara   36:02,6   min
138.   194  Sørensen, Louise   36:04,2   min
139.   210  Hansen, Hanne   36:05,2   min
140.   323  Lauridsen, Stine   36:07,7   min
141.   46  Eriksen, Trine   36:08,2   min
142.   49  Christensen, Jane   36:08,8   min
143.   223  Petersen, Tanja   36:09,2   min
144.   20  Skov, Ida   36:09,8   min
145.   201  Schjeldahl, Bente   36:20,8   min
146.   408  Lightbody, Britt   36:26,1   min
147.   73  Møller Hansen, Tina   36:37,6   min
148.   319  Plou, Heidi   36:40,1   min
149.   379  Hornum, Anne Kristine   36:42,2   min
150.   399  Dahl, Tine   36:56,9   min
151.   241  Bay Pedersen, Nina   37:13,5   min
152.   304  Steffen, Sine   37:16,0   min
153.   328  Kallesøe, Winnie   37:21,5   min
154.   253  Friis, Mette   37:23,3   min
155.   185  Due, Susan Kimie   37:41,8   min
156.   318  Larsen, Liselotte   37:56,7   min
157.   93  Jensen, Anne Grethe   38:11,6   min
158.   37  Hansen, Terne   38:24,0   min
159.   36  Hansen, Helle   38:24,5   min
160.   51  Bendix Munk, Lotte   38:35,8   min
161.   307  Krag, Jette   38:40,6   min
162.   423  Fogde Hansen, Lili   38:48,7   min
163.   281  Jensen, Linda   38:56,8   min
164.   365  Rasmussen, Anne Dorte   38:57,3   min
165.   76  Jørgensen, Lisbeth   39:16,3   min
166.   431  Kaysen, Rikke   39:16,7   min
167.   87  Stentebjerg Olsen, Karin   39:29,9   min
168.   224  Kærsgaard Madsen, Louise   39:33,5   min
169.   225  Lebæk Andersen, Marie   39:35,9   min
170.   285  Nielsen, Elisabeth   40:00,5   min
171.   211  Hazen, Tine   40:09,8   min
172.   190  Runge, Pernille   40:10,8   min
173.   19  Henriksen, Mette   41:35,2   min
174.   79  Mortensen, Stine   41:36,8   min
175.   256  Gjerløw, Susanne   42:04,1   min
176.   257  Simonsen, Jytte   42:14,3   min
177.   137  Brøsted Werner, Kirsten   42:16,6   min
178.   153  Bimler Højriis, Tina   42:19,0   min
179.   263  Petersen, Lise   43:05,2   min
180.   29  Hansen, Tine   43:08,3   min
181.   321  Jensen, Birthe Due   44:45,6   min
182.   361  Nielsen, Tine   45:01,4   min
183.   77  Vejlø, Kirsten   45:49,3   min
184.   209  Nielsen, Britta   46:12,0   min
185.   216  Thomsen, Mette   46:17,2   min
186.   294  Plagborg, Karin   47:51,5   min
187.   316  Andersen, Line   49:01,9   min
188.   113  Henriksen, Anni   50:34,2   min
189.   115  Horne, Hanne   50:35,8   min
190.   114  Hansen, Jette   51:20,7   min
191.   366  Strunge Dubert, Mette   51:31,2   min
192.   41  Jensen, Lisbeth R.   51:53,9   min
193.   43  Raahauge Hansen, Helen   51:55,4   min
194.   78  Wæver Hansen, Susanne   52:06,0   min
195.   338  Andersen, Lisbeth   53:45,6   min
196.   401  Broni Lauersen, Maja   54:10,0   min
197.   105  Lauritsen, Freja   56:16,5   min
198.   103  Feldingbjerg, Inge   56:29,9   min
199.   389  Grundahl-Kirt, Charlotte   57:08,8   min
200.   334  Rasmussen, Dorthe   57:52,0   min
201.   402  Nørregaard, Inger   58:35,6   min
  

SVENDBORGLØB 2007, KVINDER 10 KM

 Plads  Startnr  Navn                              Tid         

1.   1046  Skov, Kirsa   44:22,3   min
2.   1115  Mahato, Anne Dorthe   45:11,7   min
3.   1105  Weber, Lene   46:02,1   min
4.   1220  Petersen, Helle   46:37,7   min
5.   1114  Gregersen, Louise   47:22,0   min
6.   1149  Hasager, Ann   48:21,9   min
7.   1125  Vesbjerg, Sanne Sejer   48:29,0   min
8.   1226  Frydenborg, Margrethe   48:31,0   min
9.   1012  Møller, Birte   48:39,2   min
10.   1151  Bay, Lisa   48:40,5   min
11.   1011  Andersen, Ulla   49:46,0   min
12.   1009  Hansen, Zenia   49:46,3   min
13.   1139  Pommerencke, Susanne   50:06,5   min
14.   1210  Nordholm, Dorte   50:09,3   min
15.   1160  Christiansen, Lena Birch   50:51,3   min
16.   1209  Kelstrup Hallas, Mette   51:37,0   min
17.   1197  Beck, Lisbeth Nonboe   52:01,0   min
18.   1191  Brogaard, Hanne   52:10,2   min
19.   1061  Carlquist, Mette   52:13,1   min
20.   1238  Stuhr Christensen, Trine   52:16,2   min
21.   1185  Jensen, Hanne Marie   52:49,1   min
22.   1091  Ledet Pedersen, Sandra   52:56,8   min
23.   1016  Møller, Simone   53:01,1   min
24.   1063  Christensen, Lisbeth   53:10,7   min
25.   1126  Dalgas, Rikke   53:25,2   min
26.   1041  Kristensen, Alice   53:45,5   min
27.   1150  Madsen, Charlotte   53:51,4   min
28.   1104  Jacobsen, Gitte   54:11,3   min
29.   1124  Nielsen, Mette Lise   54:13,2   min
30.   1176  Pyszko, Mette Due   54:19,3   min
31.   1141  Clausen, Pernille   54:22,9   min
32.   1031  Drost Rasmussen, Åse   55:22,9   min
33.   1004  Hansen, Stine   55:39,3   min
34.   1047  Skov, Suanne   55:43,1   min
35.   1178  Andersen, Anette   55:46,1   min
36.   1179  Jørgensen, Jane   55:48,1   min
37.   1040  Schmidt, Marie   55:48,8   min
38.   1204  Krogsøe, Mette   55:56,2   min
39.   1032  Ryttov, Susanne   56:31,6   min
40.   1233  Littau-Larsen, Jette   56:36,1   min
41.   1217  Uldum, Stinne   57:20,9   min
42.   1133  Christiansen, Hanne   57:33,3   min
43.   1188  Christiansen, Tina   57:44,4   min
44.   1242  Quorp, Conni   57:56,8   min
45.   1122  Fausing, Marie   58:54,9   min
46.   1235  Saaby, Berith   59:03,6   min
47.   1051  Buus, Karin   59:11,7   min
48.   1157  Haugsted, Ulla   59:20,0   min
49.   1119  Christensen, Anne Marie   59:29,8   min
50.   1123  Jensen, Mette P.   1:00:15,7   t
51.   1107  Rasmussen, Inge Marie   1:01:21,1   t
52.   1152  Flindt, Jette   1:01:29,3   t
53.   1155  Råbjerg Sørensen, Lene   1:03:03,8   t
54.   1156  Ølund Hansen, Linda   1:03:04,2   t
55.   1173  Gad, Emilie   1:04:09,8   t
56.   1175  Laftlund, Olivia   1:06:23,7   t
57.   1174  Nielsen, Fie   1:06:24,0   t
58.   1146  Lauritsen, Gunda   1:09:31,6   t

SVENDBORGLØB 2007, MÆND 5 KM

 Plads  Startnr  Navn                              Tid         

1.   459  Larsen, Patrick   17:18,3   min
2.   217  Pedersen, Jens   18:19,3   min
3.   429  Jensen, Ib   18:26,8   min
4.   438  Lynghøj, Morten   18:35,0   min
5.   452  Frederiksen, Lars   19:08,3   min
6.   442  Kvottrup Nielsen, Jonas   19:32,1   min
7.   441  Nielsen, Ole   19:32,4   min
8.   235  Jespersen, Gunnar   20:35,0   min
9.   222  Jensen, Michael   20:36,8   min
10.   440  Ulrich, Simon   20:58,3   min
11.   397  Kjær Olsen, Mads   21:03,7   min
12.   147  Guldberg, Rasmus   21:10,2   min
13.   54  Jensen, Alexander   21:16,7   min
14.   486  Mortensen, Søren   21:21,1   min
15.   450  Bing, Stig   21:43,9   min
16.   84  Møller Jeppesen, Peter   21:49,4   min
17.   437  Lund Jensen, Henrik   22:02,4   min
18.   425  Schleimann, Dan   22:12,2   min
19.   461  Valentin, Lars   22:37,8   min
20.   467  Kanstrup, Emil   22:39,9   min
21.   300  Weber Hansen, Nicolaj   22:44,1   min
22.   150  Caspersen, Stig Bo   22:45,2   min
23.   301  Hansen, Robert   22:49,5   min
24.   400  Beck, Jørn-Iver   22:59,4   min
25.   1  Loft, Stefan   23:02,8   min
26.   2  Glensholm, Jarl   23:03,8   min
27.   120  Fuglsang, Asger   23:11,4   min
28.   260  Vollerup, Morten   23:13,0   min
29.   484  Østertoft, Thomas   23:14,4   min
30.   148  Karstoft Nilsson, Rune   23:17,7   min
31.   468  Hansen, Robert   23:27,0   min
32.   144  Bøgh Jørgensen, Morten   23:31,9   min
33.   236  Larsen, Rasmus   23:33,4   min
34.   485  Larsen, Søren   23:36,2   min
35.   130  Andreassen, Jesper   23:43,8   min
36.   205  Rod Andersen, Nicolai   23:48,9   min
37.   156  Aagaard, Niels Mark   23:52,6   min
38.   145  Moldrup, Niels   24:00,6   min
39.   418  Nielsen, Søren   24:02,1   min
40.   455  Hainer, Christian   24:23,2   min
41.   435  Petersen, Claus   24:35,0   min
42.   123  Bentsen, Carsten   24:35,4   min
43.   121  Joensen, Atli   24:52,2   min
44.   124  Andersen, Christian   24:54,1   min
45.   306  Hansen, Thomas   24:58,3   min
46.   204  Rod Andersen, Jacob   25:23,5   min
47.   159  Larsen, Kim B.   25:26,9   min
48.   476  Espensen, Morten   25:29,8   min
49.   221  Clausen, Hans Chr.   25:38,3   min
50.   102  Bergmann, Peter   25:46,8   min
51.   135  Christensen, Johnny   25:52,1   min
52.   116  Aarup Pedersen, Anders   25:58,7   min
53.   146  Andersen, Ole   25:59,2   min
54.   430  Ishøj, Per   26:11,1   min
55.   226  Lund, Jan H.   26:20,4   min
56.   445  Christiansen, Martin   26:21,2   min
57.   112  Greve, Peder   26:22,5   min
58.   466  Hansen, Rasmus   26:28,0   min
59.   184  Himmelstrup, Lars   26:28,8   min
60.   289  Potempa, Kristian   26:43,5   min
61.   152  Aarup Pedersen, Thomas   26:49,6   min
62.   382  Mikkelsen, Mogens   26:57,1   min
63.   28  Hess-Petersen, Anders   27:00,4   min
64.   419  Jensen, Orla   27:01,8   min
65.   65  Holsted, Thomas   27:02,4   min
66.   265  Lundberg, Roger   27:09,1   min
67.   141  Zimmer, Magnus   27:14,8   min
68.   15  Thomsen, Lars   27:16,1   min
69.   161  Birch, Søren   27:17,7   min
70.   155  Lolk, Michael   27:18,1   min
71.   125  Solgaard Madsen, Christian   27:18,8   min
72.   149  Fernando, Sten   27:19,2   min
73.   164  Bruun, Harry Frøsig   27:24,6   min
74.   261  Hald Nielsen, Arne   27:30,5   min
75.   181  Gregersen, Jesper   27:51,6   min
76.   27  Hess-Petersen, Thomas   27:52,7   min
77.   127  Winsløw Stilling, Daniel   28:10,8   min
78.   421  Godfredsen, Benny   28:17,1   min
79.   138  Nørgård-Sørensen, Kåre   28:21,8   min
80.   71  Rosenkilde, Mogens   28:26,2   min
81.   353  Pedersen, Peder   28:30,0   min
82.   57  Bliksted, Viktor   28:51,9   min
83.   252  Svolgaard, Lars   28:57,1   min
84.   497  Tiededmann, Ralph   29:03,4   min
85.   3  Frederiksen, Andreas   29:07,3   min
86.   143  Hofmann Thomsen, Martin   29:23,1   min
87.   311  Rainholt, Norbert   29:23,5   min
88.   134  Dyrlund Pabst, John   29:25,9   min
89.   132  Rodeberg Roost, Jesper   29:27,0   min
90.   158  Kaae, Erik   29:38,2   min
91.   66  Sørensen, Flemming   29:55,1   min
92.   162  Lauritsen, Jens   29:55,7   min
93.   446  Ishøy, Henning   30:38,5   min
94.   6  Pedersen, Roland   32:29,0   min
95.   427  Pedersen, Jens   32:39,8   min
96.   133  Lund Kofoed, Johan   32:48,5   min
97.   480  Juul, Poul   32:50,9   min
98.   424  Fogde Hansen, Dennis   32:56,7   min
99.   24  Larsen, Lars   33:26,3   min
100.   422  Fogde Hansen, Torben   33:30,3   min
101.   463  Krag Petersen, Vagn   34:29,9   min
102.   12  Lund, Henrik   34:55,1   min
103.   234  Petersen, Mogens   35:35,3   min
104.   111  Jakobsen, Arne   35:54,6   min
105.   160  Sørensen, Bent   36:03,7   min
106.   348  Thorbjørnsen, Michael   36:06,4   min
107.   322  Lauridsen, Henrik   36:07,1   min
108.   346  Ishøj, Jesper   36:34,5   min
109.   25  Veilbæk, Lars   36:39,4   min
110.   340  Moritzen, Henning   37:44,9   min
111.   413  Hansen, Poul   37:55,3   min
112.   50  Munk, Christian   38:34,6   min
113.   88  Bjerrum, Elsebeth   39:03,4   min
114.   391  Borbye Nielsen, Carsten   39:56,7   min
115.   62  Faistrup, Kim   41:39,6   min
116.   61  Sørensen, Lenni   41:41,5   min
117.   26  Meyer, Kim   42:49,5   min
118.   374  Greve, Thomas   47:54,5   min
119.   42  Wittenbogaart, Michael   49:12,8   min
120.   472  Skov, Frederik   50:59,5   min
121.   394  Kjær, Niels   52:45,1   min
122.   333  Rasmussen, Carsten   55:33,0   min
123.   107  Lauritsen, Bo   57:04,0   min
124.   104  Drabe, Jan   57:04,9   min
125.   360  Aaen, Jørgen   57:39,2   min
126.   367  Dubert, Lars   57:56,7   min
  

SVENDBORGLØB 2007, MÆND 10 KM

 Plads  Startnr  Navn                              Tid         

1.   1212  Offersen, Ulrich   35:47,2   min
2.   1029  Lassen, Frederik   36:43,1   min
3.   1232  Christensen, Nikolaj   37:12,2   min
4.   1203  Frandsen, Jacob   37:47,3   min
5.   1043  Møller Jeppesen, Sune   37:54,1   min
6.   1030  Koldby, Kim   38:31,6   min
7.   1058  Christophersen, Rune   38:51,0   min
8.   1132  Knudsen, Morten V.   39:31,4   min
9.   1073  Jensen, Jens Peder   39:38,0   min
10.   1223  Packness, Aake   39:41,7   min
11.   1193  Petersen, Christian   40:41,1   min
12.   1077  Neumann Jensen, Kasper   40:50,7   min
13.   1189  Hammer, Stefan   40:56,0   min
14.   1064  Kragelund, Michael   40:57,2   min
15.   1021  Mikkelsen, Lars L.   41:00,6   min
16.   1213  Nielsen, Frederik   41:21,4   min
17.   1218  Jersild Jensen, Rasmus   41:23,8   min
18.   1138  Jensen, Ulrik V.   41:24,8   min
19.   1128  Såbye, Stig   41:38,7   min
20.   1019  Duedahl, Niels   42:05,6   min
21.   1044  Olsen, Hans Ole   42:18,5   min
22.   1103  Jensen, Per   42:19,2   min
23.   1106  Rasmussen, Rune   42:51,0   min
24.   1183  Madsen, Jesper   43:25,0   min
25.   1202  Pedersen, Ole   43:26,1   min
26.   1129  Elhamoumi, Abdellatif   43:29,0   min
27.   1199  Thurø Jensen, Michael   43:29,8   min
28.   1084  Bro, Mikkel   43:33,2   min
29.   1099  Bønnelykke, Brian   43:35,0   min
30.   1121  Kovacic, Nejc   43:36,3   min
31.   1231  Sørensen, Lennart   43:38,8   min
32.   1229  Mortensen, Svend   43:43,5   min
33.   1008  Hansen, Torben   44:13,9   min
34.   1081  Ahrendtsen, Lars   44:18,4   min
35.   1127  Lysemose Thomson, John   44:23,2   min
36.   1161  Jensen, Henrik Bo   44:26,4   min
37.   1101  Birch, Ole   44:28,7   min
38.   1246  Hansen, Brian   44:30,3   min
39.   1192  Sørensen, John   44:32,7   min
40.   1163  Nielsen, Per   44:36,3   min
41.   1200  Lundberg Hansen, Jonas   44:42,0   min
42.   1148  Espesen, Niels   44:46,0   min
43.   1236  Christiansen, Simon   45:17,3   min
44.   1224  Lau, Tonny   45:21,1   min
45.   1002  Riis Jensen, Marco   45:26,3   min
46.   1001  Riis Jensen, Stefan   45:26,6   min
47.   1067  Juul Madsen, Andreas   45:26,9   min
48.   1215  Dideriksen, Michael   45:27,4   min
49.   1241  Quorp, Preben   45:27,7   min
50.   1168  Sørensen, Kim   45:28,2   min
51.   1075  Øllegaard Rasmussen, Jens   45:30,0   min
52.   1147  Jepsen, Per   45:39,6   min
53.   1144  Christoffersen, Lars   45:52,6   min
54.   1053  Ladegaard Andersen, Peder   46:01,5   min
55.   1158  Clausen, Martin   46:01,8   min
56.   1227  Frydenborg, Jan   46:09,7   min
57.   1134  Legaard, Allan   46:13,8   min
58.   1013  Jørgensen, Peter L.   46:15,5   min
59.   1025  Christensen, Morten H.   46:19,1   min
60.   1211  Ritz, Jørgen   46:33,8   min
61.   1059  Rasmussen, Brian   46:43,3   min
62.   1240  Andersen, Morten   46:44,0   min
63.   1234  Wingborg, Heine   46:44,7   min
64.   1201  Eckardt, Lasse   46:47,1   min
65.   1085  Lind Thomsen, Peter   47:19,3   min
66.   1068  Kaup, Andreas   47:21,4   min
67.   1108  Rasmuseen, Svend-Åge   47:21,7   min
68.   1198  Fausing, Erling   47:34,2   min
69.   1137  Thomsen, Holger   47:35,7   min
70.   1166  Herold, Kenneth   47:36,2   min
71.   1140  Pommerencke, Lars   47:38,3   min
72.   1096  Knudsen, Knud Olav   47:42,4   min
73.   1109  Eriksen, Michael   47:45,8   min
74.   1062  Hansen, Per K.   47:46,2   min
75.   1007  Sørensen, Bent   47:51,6   min
76.   1076  Friberg, Johan Lars   48:10,9   min
77.   1117  Knudsen, Torben   48:11,7   min
78.   1034  Harforte, Michael   48:27,3   min
79.   1135  Hansen, Klaus   48:29,0   min
80.   1118  Mortensen, Christen   48:36,5   min
81.   1039  Schmidt, Peter   48:41,4   min
82.   1221  Bendtsen, Jan   48:46,3   min
83.   1222  Larsen, Per Bo   48:49,2   min
84.   1206  Røgild Jensen, Søren   48:53,1   min
85.   1225  Myren, Thomas   49:43,1   min
86.   1017  Myren, Johnny   49:43,5   min
87.   1214  Jensen, Henning   49:44,3   min
88.   1167  Müller-Bøgh, Kasper   49:49,0   min
89.   1205  Jakobsen, Janus   49:53,2   min
90.   1069  Nyboe Hansen, Bjørn   49:58,9   min
91.   1165  Stougaard, Rasmus   50:07,2   min
92.   1027  Bue Andersen, Thomas   50:26,7   min
93.   1195  Bjerrum, Allan   50:31,6   min
94.   1194  Jørgensen, Jørn   50:35,2   min
95.   1162  Müller-Bøgh, Frank   50:38,8   min
96.   1057  Jul Larsen, Nils   50:41,7   min
97.   1072  Lassen, Jannek   50:42,1   min
98.   1074  Maarbjerg, Jens Peter   51:03,5   min
99.   1052  Jakobsen, Karsten   51:08,8   min
100.   1131  Vindt, Jacob   51:11,5   min
101.   1037  Sørensen, Mikkel   51:19,1   min
102.   1083  Hylleberg, Michael   51:25,9   min
103.   1230  Olsen, Bjarne   51:26,3   min
104.   1022  Søgaard, Lars   51:39,9   min
105.   1078  Ørum Kirkegaard, Kenneth   51:40,4   min
106.   1050  Juel Nielsen, Claus   51:43,4   min
107.   1244  Ejlertsen, Torben   51:47,7   min
108.   1042  Hansen, Preben   52:01,7   min
109.   1145  Bach, Finne   52:05,2   min
110.   1228  Andersen, Michael   52:08,7   min
111.   1243  Tørresø, Klaus   52:25,8   min
112.   1154  Rosendahl, Jan   52:27,3   min
113.   1113  Foged, Henrik   52:40,1   min
114.   1110  Rasmussen, Niels   52:42,0   min
115.   1082  Dahl Pedersen, Markus   52:47,8   min
116.   1048  Pasfall, Malene   52:53,2   min
117.   1086  Mortensen, Peter   52:55,3   min
118.   1015  Larsen, Anders   52:55,8   min
119.   1094  Arp, Thomas Bo   52:59,3   min
120.   1079  Kroun Jørgensen, Kim   53:00,4   min
121.   1247  Rasmussen, Peter   53:04,0   min
122.   1190  Hammer, Stefan   53:04,3   min
123.   1060  Pedersen, Jan   53:07,9   min
124.   1092  Friies, Simon   53:11,9   min
125.   1023  Walther Jensen, Claus   53:14,5   min
126.   1055  Axelsen, Ole   53:26,5   min
127.   1111  Danielsen, Bent   53:29,4   min
128.   1026  Feuerlein, Rene   53:33,5   min
129.   1033  Rasmussen, Ulrik   53:34,3   min
130.   1100  Bonde, Erling   53:56,1   min
131.   1181  Højly, Hans   53:59,7   min
132.   1070  Pedersen, Christoffer   54:11,6   min
133.   1088  Ek, Rasmus Alexander   54:24,2   min
134.   1136  Falk, Eivind   54:26,5   min
135.   1097  Larsen, Allan   54:53,4   min
136.   1237  Schou Hansen, Henning   55:14,1   min
137.   1153  Gregersen, Poul   55:18,9   min
138.   1182  Kallesøe, Carsten   55:43,7   min
139.   1102  Rosenbeck, Peter   55:45,0   min
140.   1071  Storm Hansen, Henrik   55:49,2   min
141.   1006  Fredholm, Anders   56:36,4   min
142.   1216  Aaskov, Christian   57:06,4   min
143.   1065  Lindegaard Nielsen, Anders   57:22,3   min
144.   1164  Potempa, Erik   57:35,2   min
145.   1184  Rasmussen, Poul   57:45,6   min
146.   1066  Mortensen, Anders   58:01,2   min
147.   1116  Mahato, Ram   58:25,6   min
148.   1093  Baumann, Søren   58:39,0   min
149.   1177  Jacobsen, Hans Chr.   59:09,5   min
150.   1089  Juul Andersen, Rasmus   59:13,2   min
151.   1207  Mortensen, Knud Erik   59:17,3   min
152.   1120  Christensen, Søren   59:38,4   min
153.   1028  Hansen, Tommy A.   59:54,0   min
154.   1018  Munkholm, Kjerld   1:00:08,2   t
155.   1038  Jørgensen, John M.   1:00:08,5   t
156.   1208  Kristensen, Jan   1:00:16,5   t
157.   1245  Odgaard, Asger   1:00:20,0   t
158.   1219  Tranholm, Erik   1:00:28,0   t

Resultatliste 2004

SVENDBORGLØBET, DRENGE 10 KM

 Plads  Startnr  Navn                       Tid         

1.   1177  Hammerich, Kim   40:18,7   min
2.   1071  Andersen, Nicolai   47:16,7   min

SVENDBORGLØBET, DRENGE 5 KM

 Plads  Startnr  Navn                       Tid         

1.   580  Ludvigsen, Anders   18:57,0   min
2.   551  Hasholt, Ole   20:48,8   min
3.   754  Jensen, Klaus Johan   20:59,3   min
4.   641  Skov, Jeppe   21:44,0   min
5.   522  Pedersen, Joachim   22:19,8   min
6.   679  Jeppesen, Mikkel Schmidt   22:34,9   min
7.   684  Jeppesen, Peter   23:02,7   min
8.   575  Steffen, Anders   23:52,6   min
9.   643  Clausen, Frederik   25:10,2   min
10.   529  Dinesen, Kasper Ankjær   25:10,9   min
11.   631  Pommerencke, Simon   25:23,4   min
12.   751  Koldby, Anders Maggard   26:52,4   min
13.   750  Koldby, Mathias Magaard   27:08,9   min
14.   548  Schøndorf, Sigurd   29:32,5   min
15.   547  Madsen, Christian   29:32,7   min
16.   779  ?, Mads   30:39,1   min
17.   639  Larsen, Jakob   30:39,9   min
18.   718  Jørgensen, Mikkel   31:01,9   min
19.   530  Rolighed, Per K   31:06,0   min
20.   730  Hvid Thomassen, Nicolaj   33:49,4   min
21.   538  Grosen, Mikkel   33:53,1   min
22.   537  Wiingreen, Emil   33:53,4   min
23.   591  Magaard, Andreas   34:08,4   min
24.   592  Magaard, Christian   34:13,0   min
25.   634  Nielsen, Martin   35:42,1   min
26.   777  Mazur, Nikolia   37:10,3   min
27.   572  Jørgensen, Mads   37:19,3   min
28.   680  Schmidt Rausgaard, Magnus   38:05,7   min
29.   561  Hansen, Rasmus   50:35,9   min
30.   503  Karlsen, Rune   54:51,4   min
31.   731  Hvid Thomassen, Kristian   1:03:44,2   t

SVENDBORGLØBET, KVINDER 10 KM

 Plads  Startnr  Navn                       Tid         

1.   1143  Thuesen, Margrethe   44:27,4   min
2.   1114  Mikkelsen, Line   46:36,1   min
3.   1170  Holm, Anette   47:03,8   min
4.   1043  Weber, Lene   47:20,2   min
5.   1155  Bystrup, Heidi Højlund   47:58,5   min
6.   1159  Andersen, Ulla   49:20,9   min
7.   1067  Kristensen, Alice   49:28,9   min
8.   1060  Pommerencke, Susanne   50:10,4   min
9.   1005  Pallisgaard, Marianne   51:03,8   min
10.   1082  Jensen, Birthe   51:06,8   min
11.   1102  Flora, Hanne   52:45,0   min
12.   1064  Clausen, Pernille   53:05,5   min
13.   1044  Lunding, Anita   53:11,6   min
14.   1013  Eiler, Annette   53:38,5   min
15.   1087  Mørk, Marlene   54:25,6   min
16.   1085  Christensen, Annelise   54:53,5   min
17.   1141  Cordtz, Signe   54:56,2   min
18.   1072  Saabye, Berith   55:06,3   min
19.   1154  Jensen, Pia Susanne   55:24,4   min
20.   1018  Simosen, Michala Ankjær   55:38,6   min
21.   1092  Bjerg, Annette   55:46,1   min
22.   1016  Skov, Susanne   56:07,6   min
23.   1026  Hasholt, Eva   56:08,7   min
24.   1093  Moesgard hansen, Mette   56:12,6   min
25.   1058  Hansen, Linda   56:33,7   min
26.   1086  Nielsen, Annette   56:34,4   min
27.   1099  Gjerster, Bente   56:45,7   min
28.   1097  Skovbjerg Hansen, Lone   57:22,0   min
29.   1001  Heinesen, Ida   57:28,3   min
30.   1010  Lassen, Anette   59:41,2   min
31.   1070  Jørgensen, Grete   59:54,4   min
32.   1132  Mortensen, Louise   1:00:21,8   t
33.   1094  Gjerster, Maibrit   1:00:28,0   t
34.   1008  Andersen, Lene W.   1:00:43,3   t
35.   1145  Krag, Malene   1:00:55,0   t
36.   1136  Bodilsen, Sandra   1:00:55,5   t
37.   1031  Rasmussen, Annelise   1:01:50,6   t
38.   1037  Lauridsen, Stine   1:02:18,3   t
39.   1054  Schmidt, Marie   1:02:31,5   t
40.   1169  Skrydstrup, Anita   1:03:26,2   t

SVENDBORGLØBET, KVINDER 5 KM

 Plads  Startnr  Navn                       Tid         

1.   737  Samsø, Stine   22:28,3   min
2.   771  Beck, Nina   22:36,7   min
3.   738  Pouplier, Sandra   23:56,2   min
4.   525  Skov, Kirsa   24:37,7   min
5.   648  Larsson, Anette   24:39,5   min
6.   672  Stentebjerg, Helle   24:41,7   min
7.   618  Andersen, Dorthe   24:54,6   min
8.   763  Hassager, Ann   25:01,4   min
9.   513  Hansen, Tove   26:37,8   min
10.   747  Beck, Lisbeth Nonboe   27:06,5   min
11.   611  Petersen, Ulla   27:22,1   min
12.   500  Gregersen, Conni   27:44,8   min
13.   567  Lynge, Marianne   27:50,6   min
14.   546  Nielsen, Ingrid Marie   27:52,3   min
15.   624  Jensen, Jette   27:58,6   min
16.   608  Roed, Jytte Skovlund   28:08,4   min
17.   609  Herreborg, Maria Skovlund   28:08,6   min
18.   744  Mortensen, Mette Louise   28:35,7   min
19.   1063  Skov, Kirsten   28:37,8   min
20.   749  Koldby, Kristina Magaard   28:38,9   min
21.   708  Hald Sørensen, Dorthe   28:41,1   min
22.   735  Pedersen, Tove   28:49,7   min
23.   778  Bülck, Aase   29:08,8   min
24.   638  Larsen, Susanne   29:16,6   min
25.   722  Nielsen, Gitte   29:22,1   min
26.   773  Falk Jensen, Bente   29:29,6   min
27.   623  Højgaard, Rikke   29:31,2   min
28.   761  Carlsen, Maria   29:37,1   min
29.   765  Espesen, Asta   29:37,4   min
30.   549  Pasfall, Malene   29:39,8   min
31.   756  Pedersen, Conni   29:47,5   min
32.   674  Strøjer, Vibeke   29:52,1   min
33.   565  Clausen, Helle   29:58,4   min
34.   557  Bakkegaard, Kirsten   30:00,1   min
35.   650  Mortensen, Eve   30:05,3   min
36.   681  Sørensen, Annette   30:12,2   min
37.   692  Bæch, Lise   30:16,7   min
38.   564  Hansen, Marianne   30:17,8   min
39.   766  Carlsen, Lykke   30:24,0   min
40.   568  Petersen, Mette Louise   30:30,6   min
41.   536  Nørregaard, Margit   30:34,0   min
42.   724  Mogensen, Marianne   30:42,9   min
43.   745  Håkonsson, Merete   30:50,4   min
44.   607  Mahnto, Anne-Dorthe   30:52,2   min
45.   697  Krog, Maj-Britt   30:59,2   min
46.   655  Wilde Madsen, Mette   31:02,8   min
47.   656  Wilde, Lis   31:03,4   min
48.   523  Hansen, Tina   31:08,8   min
49.   507  Kjærbeck, Heidi   31:09,7   min
50.   560  Caspersen, Lene   31:11,3   min
51.   1056  Madsen, Helle   31:19,9   min
52.   721  Mikkelsen, Charlotte   31:25,8   min
53.   686  Bay, Kirsten   31:29,2   min
54.   685  Weber, Ulla   31:36,2   min
55.   542  Hedelund, Anne   31:37,0   min
56.   696  Reinholdt, Kirsten   31:54,9   min
57.   599  Brandhøj, Lisbeth   32:05,9   min
58.   587  Pagel, Marianne   32:06,9   min
59.   586  Benthin, Lissi   32:07,1   min
60.   563  Riis Hansen, Ruth   32:12,5   min
61.   518  Andersen, Elsebeth   32:15,3   min
62.   506  Hansen, Helle   32:17,5   min
63.   512  Rasmussen, Pia   32:18,1   min
64.   552  Andersen, Christina   32:19,9   min
65.   702  Jahnsen, Tove   32:24,3   min
66.   515  Boye, Annette   32:33,5   min
67.   602  Madsen, Gudrun   32:38,9   min
68.   726  Gjerster Jensen, Grethe   32:59,2   min
69.   740  Jørgensen, Lis   33:20,9   min
70.   698  Krog, Jette   33:25,8   min
71.   734  Højmark, Lotte   33:32,0   min
72.   725  Jørgensen, Lene   33:36,9   min
73.   720  Schleimann, Jane   33:37,2   min
74.   729  Hvid Thomassen, Beatrix   33:50,9   min
75.   694  Groth, Anne   33:54,2   min
76.   558  Ejlersen, Birgit   33:58,0   min
77.   581  Himmelstrup, Dorte   34:09,4   min
78.   590  Magaard, Inge   34:16,5   min
79.   748  Magaard, Inger   34:32,9   min
80.   666  Lund, Dorit   35:20,2   min
81.   689  Skovgaard, Susanne   36:22,1   min
82.   667  Nortler, Gitte   36:22,4   min
83.   668  Müller, Hanne   36:25,2   min
84.   594  Pedersen, Hanne   36:25,5   min
85.   695  Andersen, Mette   36:45,7   min
86.   576  Steffen, Lisbeth   36:46,9   min
87.   559  Birch, Annie   37:03,8   min
88.   661  Fallentin, Mette   37:06,0   min
89.   693  Plougheld, Kirsten   37:09,3   min
90.   716  Juhl Jensen, Janni   37:11,0   min
91.   593  Clausen, Elsebeth   37:14,8   min
92.   727  Weigel, Ninna   37:26,7   min
93.   728  Krøyer, Liselotte   37:30,6   min
94.   635  Hansen, Sanne   37:31,0   min
95.   554  Meulengracht, Anette   37:46,7   min
96.   752  Outzen, Inge   37:53,7   min
97.   585  Mikkelsen, Birgitte   37:57,2   min
98.   719  Knudsen, Lene   38:05,5   min
99.   677  Schmidt Nielsen, Janne   38:09,0   min
100.   637  Pedersen, Nina   38:13,9   min
101.   595  Pedersen, Tine   38:19,9   min
102.   597  Pedersen, Janne   38:20,2   min
103.   603  Rasmussen, Inge Marie   38:24,6   min
104.   604  Rasmussen, Sara   38:24,9   min
105.   606  Vadstrup, Mia   38:27,3   min
106.   598  Sørensen, Anja   38:37,4   min
107.   683  Jeppesen, Ulla   38:46,9   min
108.   569  Bendtsen, Astrid   38:54,1   min
109.   541  Hedelund, Susanne   39:27,6   min
110.   526  Jensen, Pia H.   39:35,6   min
111.   596  Pedersen, Bente   40:37,6   min
112.   517  Ginge, Lone   40:55,4   min
113.   519  Clement, Susanne   42:17,7   min
114.   669  Arlofelt, Ulla   42:43,6   min
115.   710  Nørgaard, Line Mørkøre   43:34,4   min
116.   644  Borgesen, Alice   43:42,3   min
117.   717  Kjærved, Joan   45:09,2   min
118.   527  Stærke, Linda   45:12,3   min
119.   600  Midtgård, Marianne   45:57,9   min
120.   583  Nellemann, Helle   45:58,2   min
121.   658  Mortensen, Stine   47:38,0   min
122.   651  Jensen, Lisbeth   50:36,3   min
123.   534  Vollerup, Vibeke S.   51:37,0   min
124.   704  Melgaard, Louise   53:25,1   min
125.   562  Hansen, Helen   53:39,5   min
126.   706  Ravn, Lotte   54:03,8   min
127.   715  Steenhold, Lisbeth   56:18,4   min
128.   772  Sørensen, Merete   58:14,8   min
129.   691  Ravnbo, Tine   58:15,1   min
130.   732  Thomassen, Anne-Marie   1:03:55,9   t
131.   555  Ulrich, Marian   1:04:26,4   t

SVENDBORGLØBET, MÆND 10 KM

 Plads  Startnr  Navn                       Tid         

1.   1150  Düring, Anders   33:20,5   min
2.   1131  Pedersen, Ole Amos   33:42,0   min
3.   1156  Grønnegaard, Jacob   35:15,1   min
4.   1030  Andersen, Henrik Steen   36:59,7   min
5.   1025  Lassen, Frederik   37:14,1   min
6.   1069  Svendsen, Thomas   37:59,3   min
7.   1167  Jacobsen, Morten   39:14,4   min
8.   1149  Koldby, Kim   39:34,4   min
9.   1171  Knudsen, Morten Valbjørn   39:57,5   min
10.   1017  Dinesen, Jørgen   40:04,1   min
11.   1039  Steffen, Søren   40:25,2   min
12.   1117  Brandt Petersen, Keld   41:07,0   min
13.   1079  Jeppesen, Sune   41:18,7   min
14.   1140  Clausen, Frederik   41:38,4   min
15.   1115  Jensen, Karsten W.   41:42,0   min
16.   1075  Olsen, Hans Ole   41:42,6   min
17.   1144  Christensen, Claus   41:42,9   min
18.   1178  Hansen, Thomas   41:47,3   min
19.   1091  Larsson, Erling   41:55,7   min
20.   1083  Gammeltoft Jepsen, Per   42:12,1   min
21.   1126  Timmermann, Ismael   42:12,3   min
22.   1076  Jensen, Rasmus J.   42:42,7   min
23.   1138  Petersen, Michael   43:10,6   min
24.   1051  Bønnelykke, Brian   43:38,1   min
25.   1162  Zenker, Brian   43:40,4   min
26.   1161  Christensen, Jesper Bo   43:41,5   min
27.   1176  Clausen, Martin   43:42,9   min
28.   1165  Elhamoumi, ?   43:45,9   min
29.   1166  Carlsen, Claus   44:00,4   min
30.   1173  Henriksen, Finn   44:05,4   min
31.   1053  Christensen, Michael   44:06,3   min
32.   1007  Mortensen, Nicolaj   44:09,6   min
33.   1048  Jensen, Per   44:19,0   min
34.   1077  Sørensen, Bent   44:35,3   min
35.   1050  Birch, Ole   44:45,0   min
36.   1034  Riis Jensen, Stefan   45:00,9   min
37.   1113  Thomassen, Jørgen Ole   45:26,1   min
38.   1095  Sørensen, John   45:32,9   min
39.   1061  Thomsen, Morten   46:15,9   min
40.   1049  Knudsen, Carsten   46:17,7   min
41.   1080  Tourlin, Steen   46:20,3   min
42.   1107  Laursen, Erling   46:21,9   min
43.   1128  Quorp, Preben   46:35,8   min
44.   1096  Stjernegaard, Lars   47:03,5   min
45.   1088  Heitmann, Morten   47:15,3   min
46.   1004  Jeppesen, Kristian   47:17,2   min
47.   1029  Olsen, Kaj   47:24,7   min
48.   1033  Riis Jensen, Marco   47:43,1   min
49.   1059  Pommerencke, Lars   47:46,1   min
50.   1127  Lind Pedersen, Mikkel   47:48,3   min
51.   1157  Simonsen, Frank   47:55,7   min
52.   1040  Hansen, Torben   48:10,2   min
53.   1158  Kaptain, Rasmus   48:15,7   min
54.   1118  Egedal, Dennis   48:20,3   min
55.   1019  Eskildsen, Dan   48:38,1   min
56.   1014  Hansen, Jens   48:39,9   min
57.   1109  Henriksen-Nielsen, Frits   48:41,1   min
58.   1074  Ottzen, Anders   48:52,1   min
59.   1129  Jensen, Flemming   48:54,9   min
60.   1003  Hansen, Per K.   48:56,7   min
61.   1090  Lyngsø, Thomas   49:00,1   min
62.   1035  Jakobsen, Karsten   49:07,9   min
63.   1055  Schmidt, Peter   49:58,6   min
64.   1116  Birch, Søren   50:06,3   min
65.   1062  Marcher, Hermann   50:15,7   min
66.   1163  Hansen, Kim   50:18,0   min
67.   1041  Rasmussen, Svend Åge   50:26,4   min
68.   1139  Kusk Mott, Peter   50:40,2   min
69.   1133  Huntington, Adam   50:50,3   min
70.   1042  W., Bent   50:56,7   min
71.   1135  Kjeldsen, Thomas   51:06,2   min
72.   1137  Olesen, Tobias   51:06,4   min
73.   1068  Hansen, Preben   51:18,3   min
74.   1022  Nielsen, Bjarke   51:30,6   min
75.   1098  Jørgensen, Jørn   51:31,3   min
76.   1103  Larsen, Michael   51:42,5   min
77.   1047  Bøgner, Hans   51:47,2   min
78.   1164  Glente, Anders   52:01,0   min
79.   1172  Kildebjorg, Steen   52:33,1   min
80.   1045  Pedersen, Claus Buch   52:38,2   min
81.   1052  Bonde, Erling   52:39,0   min
82.   1002  Larsen, Nils Jul   52:43,1   min
83.   1078  Møller, Hans   52:45,4   min
84.   1151  Outzen, Bent   52:52,5   min
85.   1111  Jørgensen, Per   53:28,1   min
86.   1134  Christiansen, Kasper   53:54,7   min
87.   1104  Florczak, Stig   53:58,7   min
88.   1084  Falk, Eivind   54:04,2   min
89.   1148  Haastrup, Niels   54:21,8   min
90.   1105  Myrén, Thomas   54:34,8   min
91.   1160  Andersen, Kasper   54:43,5   min
92.   1057  Rasmussen, Jørn B.   55:08,0   min
93.   1175  Poulsen, Flemming   55:14,5   min
94.   1073  Lund, Hans Henrik   55:35,6   min
95.   1130  Petersen, Martin Laurits   55:49,8   min
96.   1146  Deeskamp, Finn   56:27,6   min
97.   1110  Nielsen, Torben   56:40,5   min
98.   1147  Jellinge, Esben   57:02,5   min
99.   1174  Bülck, Per   57:29,5   min
100.   1153  Tranholm, Erik   58:20,4   min
101.   1021  Munkholm, Kjeld   59:48,0   min
102.   1009  Andersen, Dan   1:00:45,0   t
103.   1089  Andersen, Andreas   1:01:25,0   t
104.   1032  Rasmussen, Eduard   1:01:50,1   t
105.   1038  Lauridsen, Henrik   1:02:18,6   t
106.   1011  Frederiksen, Ejnar   1:04:55,0   t
107.   1012  Larsen, Hans Jul   1:04:55,3   t
108.   1081  Petersen, Jesper   1:12:29,5   t

SVENDBORGLØBET, MÆND 5 KM

 Plads  Startnr  Navn                       Tid         

1.   743  Pedersen, Jens   17:47,3   min
2.   739  Jørgensen, Kurt   19:34,1   min
3.   780  Hansen, Mikkel   19:58,7   min
4.   535  Vollerup, Morten S   20:13,8   min
5.   753  Jensen, Theis   20:14,9   min
6.   742  Bacher, Henrik   20:21,5   min
7.   768  Ludvigsen, Lars   20:22,1   min
8.   619  Grube Andersen, Michael   21:54,1   min
9.   540  Hedelund, Carsten   22:06,4   min
10.   626  Jensen, Jonas   22:22,3   min
11.   774  Breitenkamp, Flemming   23:01,9   min
12.   640  Thomsen, Svend   23:03,1   min
13.   625  Jensen, Henning   23:24,2   min
14.   616  Larsen, Kim   23:24,4   min
15.   776  Sørensen, Nicolaj   23:35,9   min
16.   566  Lynge, Jim   23:41,4   min
17.   741  Wiese, Anders   23:46,6   min
18.   510  Andersen, Mads   23:48,0   min
19.   629  Madsen, Jørn   24:25,3   min
20.   764  Espesen, Niels   24:55,6   min
21.   757  Harforte, Michael   24:57,5   min
22.   545  Sørensen, Mikkel   25:03,3   min
23.   610  Knudsen, Knud   25:18,3   min
24.   511  Axelsen, Ole   25:22,7   min
25.   770  Nielsen, Claus   25:46,4   min
26.   759  Heide, Thomas   26:00,9   min
27.   767  Carlsen, Jørgen   26:11,4   min
28.   642  Clausen, Hans Chr.   26:12,4   min
29.   505  Hansen, Thorkil   26:38,0   min
30.   617  Bruun, Harry Frøsig   26:38,4   min
31.   755  Jensen, Lars Chr.   26:38,7   min
32.   758  Foged, Henrik   26:46,8   min
33.   622  Jørgensen, Peter   27:16,2   min
34.   775  Paamand, Kjeld   27:23,4   min
35.   713  Jespersen, Theis   27:26,1   min
36.   676  Rausgaard, Kurt   27:35,1   min
37.   504  Pilegaard, Keld   27:46,1   min
38.   1152  Mønster, Erik   28:03,3   min
39.   769  Hansen, Leif   28:32,4   min
40.   509  Eskildsen, Svend Aage   29:22,3   min
41.   521  Pedersen, Søren L   29:48,9   min
42.   612  Kaae, Erik   30:53,2   min
43.   532  Rolighed, Niels   31:06,6   min
44.   736  Kryger, Helmuth   31:08,1   min
45.   746  Kock, Erik   31:37,2   min
46.   533  Rolighed, Jens   32:27,4   min
47.   620  Krøis, Jari   33:00,9   min
48.   723  Nielsen, Preben   33:09,9   min
49.   501  Groth, Jesper   34:11,8   min
50.   516  Christensen, Bjarne   35:18,1   min
51.   539  Pedersen, Roland   35:19,7   min
52.   632  Nielsen, Erik   35:52,4   min
53.   714  Nielsen, Tom   37:29,5   min
54.   553  Loebenstein, Torill   37:42,3   min
55.   570  Bendtsen, Peter   38:52,6   min
56.   671  Aagaard, Jens   42:43,0   min
57.   709  Heppner, Tonni   43:35,1   min
58.   657  Mortensen, Knud   47:38,3   min
59.   636  Thomsen, Leo   51:49,9   min
60.   652  Vittenbagaat, Michael   53:39,8   min
61.   711  Russell, Oliver   54:21,5   min
62.   514  Karlsen, Tonny   54:51,1   min

SVENDBORGLØBET, PIGER 5 KM

 Plads  Startnr  Navn                       Tid         

1.   762  Hassager, Celina   24:55,2   min
2.   687  Bay, Julie   26:04,2   min
3.   678  Jeppesen, Mie Schmidt   28:18,9   min
4.   531  Rolighed, Line   28:24,7   min
5.   574  Steffen, Sara   28:40,6   min
6.   647  Hansen, Kristine   29:18,6   min
7.   699  Andersen, Louise   30:12,9   min
8.   627  Madsen, Anne   31:19,6   min
9.   700  Heitmann, Marie   31:30,2   min
10.   701  Castens, Laura   31:30,4   min
11.   601  Midtgård, Ditte   33:16,3   min
12.   630  Pommerencke, Maria   33:53,8   min
13.   646  Hansen, Kamilla   34:03,2   min
14.   550  Hasholt, Cathrine   34:07,5   min
15.   589  Magaard, Thea   34:07,8   min
16.   582  Himmelstrup, Frederikke   34:08,8   min
17.   571  Pytlick, Line   35:41,8   min
18.   688  Bay, Kathrine   36:07,9   min
19.   690  Skovgaard, Cirkeline   36:08,4   min
20.   673  Stentebjerg, Stine   36:47,6   min
21.   543  Hedelund, Trine   36:54,1   min
22.   633  Lange, Ida   37:42,0   min
23.   682  Jeppesen, Josefine   38:46,6   min
24.   670  Bang, Cæcilie   42:43,3   min
25.   573  Lauridsen, Sarah   44:58,6   min
26.   524  Hansen, Julie   44:59,2   min
27.   528  Stærke, Luna   45:15,9   min
28.   705  Melgaard, Frederikke   53:25,8   min
29.   707  Ravn, 'Barn'   53:38,9   min
30.   556  Lindberg, Mille   1:04:30,9   t