The Project

General facts about Joomla!

Underholdning

Svendborgløbet kan også i år byde på musikalsk underholding under arrangementet ved Sydfyns Slagtøjsakademi.

De vil med garanti skabe den rigtige stemning og sende løberne af sted med fuld musik.

Resultatlister

På disse sider kan du se resultater fra de sidste mange år.

Content

Content plugins run when specific kinds of pages are loaded. They do things ranging from protecting email addresses from harvesters to creating page breaks.

Default on:

Default off:

  • Code Highlighter (GeSHi) Help

Resultatliste 2006

SVENDBORGLØBET, DRENGE 10 km

 Plads            Startnr  Navn                         Tid         

1.   1200  Schøndorf, Sigurd   52:42,8   min
2.   1121  Madsen, Christian   52:45,6   min
3.   1266  Nielsen, Julian   52:54,9   min
4.   1264  Potempa, Kristian   1:02:16,6   t

SVENDBORGLØBET, DRENGE 5 km

 Plads            Startnr  Navn                         Tid         

1.   632  Kvottrup Nielsen, Jonas   19:10,6   min
2.   708  Clausen, Frederik   21:10,9   min
3.   512  Olsen, Mads   21:31,6   min
4.   663  Hansen, Nicolaj   21:32,3   min
5.   922  Espensen, Martin   24:25,8   min
6.   679  Nielsen, Daniel   25:18,6   min
7.   699  Beyer, Anders   25:33,7   min
8.   710  Nielsen, Niels Henrik   26:30,1   min
9.   919  ?, Andre   28:14,0   min
10.   740  Heitmann, Rasmus   28:18,2   min
11.   537  Birch, Rasmus   28:49,6   min
12.   511  Pytlick, Jonas   28:51,6   min
13.   914  Jørgensen, Andreas   29:14,9   min
14.   518  Kringelum, Daniel   29:56,0   min
15.   918  ?, Niels   30:16,0   min
16.   531  Pedersen, Joachim   32:00,4   min
17.   591  Rolighed, Per   32:55,6   min
18.   504  Wiingreen Andersen, Emil   33:12,4   min
19.   505  Grosen, Mikkel   33:13,0   min
20.   592  Rolighed, Jens   33:22,0   min
21.   524  Busch, Dres   35:54,0   min
22.   936  Nielsen, Martin   36:03,4   min
23.   628  Fahlgren Kristensen, Stefan   37:31,6   min
24.   599  Lauridsen, Christoffer   38:23,6   min
25.   913  Jørgensen, Oliver   39:16,6   min
26.   783  Madsen, Malthe   40:02,8   min
27.   673  Christiansen, Adam   40:21,7   min
28.   538  Birch, Jacob   40:42,8   min
29.   694  Nielsen, Mads   41:54,1   min
30.   594  Andersen, Lars   42:05,2   min
31.   685  Johansson, Søren Alexander   42:26,8   min
32.   761  Mahato, Lukas   45:30,7   min
33.   779  Bay Pedersen, Thomas   45:36,0   min
34.   778  Bay Pedersen, Frederik   50:51,5   min
35.   693  Hansen, Andreas   52:47,3   min
36.   692  Hansen, Rasmus   52:48,8   min
37.   737  Nielsen, Andreas   55:16,5   min

SVENDBORGLØBET, KVINDER 10 km

 Plads            Startnr  Navn                         Tid         

1.   1166  Elnegaard, Mie   43:22,3   min
2.   1191  Balle Larsen, Rikke   44:31,1   min
3.   1211  Skov, Kirsa   46:27,3   min
4.   1067  Friis, Mette   46:52,4   min
5.   1164  Petersen, Helle   47:02,5   min
6.   1037  Faxø, Joan   47:17,1   min
7.   1070  Beck, Nina   48:25,1   min
8.   1106  Weber, Lene   48:42,0   min
9.   1079  Nielsen, Rikke   48:49,1   min
10.   1238  Høy, Pernille   49:00,7   min
11.   1237  Langvad, Annika   49:32,0   min
12.   1049  Beck, Lene   49:52,6   min
13.   1072  Pommerencke, Susanne   50:41,0   min
14.   1069  Beck, Lisbeth Nonboe   50:49,6   min
15.   1134  Sinius, Lise   51:02,2   min
16.   1081  Christensen, Annelise   51:52,2   min
17.   1019  Pedersen, Jette   52:21,5   min
18.   1036  Svop, Ruth   52:29,5   min
19.   1170  Flora, Hanne   52:39,9   min
20.   1119  Pasfall, Malene   52:41,7   min
21.   1024  Andresen, Anne   52:45,0   min
22.   1193  Hüttel, Anette   52:47,6   min
23.   1178  Moesgaard Hansen, Mette   53:01,9   min
24.   1100  Jakobsen, Carola   53:19,0   min
25.   1236  De la Cour, Cecilie   53:20,7   min
26.   1090  Hansen, Tove   53:26,1   min
27.   1141  Grønlund, Stine   53:42,1   min
28.   1077  Clausen, Pernille   53:54,0   min
29.   1248  Eriksen, Anne   53:57,4   min
30.   1052  Hansen, Zenia   54:19,8   min
31.   1260  Østergaård, Jenny   54:22,8   min
32.   1144  Rasmussen, Bente   54:44,8   min
33.   1002  Kristensen, Alice   54:59,3   min
34.   1008  Dalgas, Rikke   55:02,3   min
35.   1009  Gregersen, Louise   55:05,5   min
36.   1018  Birch, Susanne   55:16,4   min
37.   1020  Stuhr Christensen, Trine   55:33,8   min
38.   1096  Herreborg, Maria Skovlund   55:59,6   min
39.   1227  Ruthner, Dorte   56:15,7   min
40.   1086  Carlquist, Mette   56:25,8   min
41.   1250  Ekelund, Lea   56:32,6   min
42.   1073  Magaard Bøgh, Dorte   56:37,5   min
43.   1014  Hansen, Stine   57:00,8   min
44.   1022  Bach, Maria   57:26,3   min
45.   1133  Holm, Anne   57:29,2   min
46.   1249  Schrøder, Ida   57:43,2   min
47.   1194  Krogsøe, Mette   57:45,0   min
48.   1048  Ryttov, Susanne   58:00,8   min
49.   1173  Jensen, Grethe   58:18,2   min
50.   1074  Kjær Jensen, Linda   58:22,7   min
51.   1023  Saabye, Berith   59:35,1   min
52.   1091  Christiansen, Lisbeth   59:36,9   min
53.   1221  Johansen, Lene   59:47,4   min
54.   1046  Frydenborg, Margrethe   1:01:21,5   t
55.   1068  Broberg, Susanne   1:02:12,1   t
56.   1271  Broberg, Lene   1:02:16,2   t
57.   1021  Rosager, Lene   1:02:27,7   t
58.   1060  Halmø Rasmussen, Helle   1:02:30,9   t
59.   1215  Birch, Marina   1:02:45,5   t
60.   1066  Nielsen, Ingrid Marie   1:03:05,2   t
61.   1202  Flindt, Jette   1:03:33,7   t
62.   1015  Eiler, Annette   1:03:45,1   t
63.   1089  Andersen, Elsebeth   1:04:50,8   t
64.   1175  Madsen, Else Marie   1:05:40,3   t
65.   1229  Bidstrup, Line   1:08:51,3   t
66.   1053  Hansen, Merete   1:11:35,9   t
67.   1142  Traberg, Ane Marie   1:12:03,4   t
68.   1143  Illemann, Jane   1:25:32,4   t

SVENDBORGLØBET, KVINDER 5 km

 Plads            Startnr  Navn                         Tid         

1.   773  Samsø, Stine   20:21,4   min
2.   617  Damgaard, Louise   21:28,6   min
3.   780  Øhlenschlæger, Mia   23:12,6   min
4.   774  Pouplier, Sandra   23:19,4   min
5.   654  Andersen, Ulla   23:34,0   min
6.   564  Olsen, Karen   23:35,7   min
7.   720  Hansen, Kasper   23:42,8   min
8.   680  Nielsen, Mai-Britt   23:47,5   min
9.   821  Tarpgaard, Marianne   23:47,8   min
10.   814  Reid, Cherie   24:35,4   min
11.   930  Fischer, Pia   24:48,9   min
12.   714  Jensen, Jette   24:53,9   min
13.   540  Andersen, Ulla   25:13,4   min
14.   807  Bakkegaard, Charlotte   25:35,0   min
15.   516  Risgaard, Heidi   25:37,8   min
16.   915  Jensen, Mie   25:39,5   min
17.   707  Rasmussen, Helle   26:11,7   min
18.   822  Mygind, Anne   26:17,7   min
19.   571  Legene, Katrine   26:20,4   min
20.   929  Møller Nielsen, Christina   26:32,8   min
21.   912  Jørgensen, Rikke   26:51,5   min
22.   825  Reial, Nele   26:57,1   min
23.   810  Jensen, Charlotte   27:09,8   min
24.   809  Lykke, Mette   27:13,8   min
25.   925  Henriksen, Charlotte   27:15,3   min
26.   928  Johansen, May-Ann   27:22,3   min
27.   736  Nielsen, Jeanette   27:27,6   min
28.   600  Skov, Susanne   27:34,6   min
29.   742  Skovlund Roed, Jytte   27:35,1   min
30.   529  Hansen, Tina   27:43,2   min
31.   782  Pasfall, Pernille   27:54,2   min
32.   920  Øhlenschlæger, Ulla   28:07,1   min
33.   816  Williams, Rachel   28:20,4   min
34.   726  Jensen, Pia   28:21,0   min
35.   534  Pfeffer, Tina   28:25,1   min
36.   896  Bruun, Berit   28:27,3   min
37.   895  Skjøth, Stine   28:29,5   min
38.   806  Petersen, Liselotte   28:36,2   min
39.   832  Larnkjær, Camilla   28:46,7   min
40.   837  Riggelsen, Malene   28:50,2   min
41.   836  Enggard, Betina   28:50,8   min
42.   565  Westergaard, Fie   29:00,9   min
43.   596  Lauridsen, Stine   29:09,1   min
44.   815  Nielsen, Rikke   29:13,6   min
45.   787  Bæch, Lise   29:14,5   min
46.   701  Beyer, Vibeke   29:21,8   min
47.   834  Dedenroth, Tanja   29:22,3   min
48.   762  Østbjerg, Lotte   29:22,7   min
49.   575  Schmidt, Katrine   29:26,8   min
50.   587  Olesen, Helle   29:45,3   min
51.   548  Wilde, Lis   29:52,1   min
52.   542  Bakkegaard, Kirsten   29:52,3   min
53.   519  Biil, Annette   29:58,0   min
54.   611  Hurton, Therese   30:18,4   min
55.   609  Haugsted, Ulla   30:18,7   min
56.   759  Mortensen, Pia   30:19,1   min
57.   577  Nørskov, Sanne   30:26,6   min
58.   566  Samsø, Henriette   30:29,4   min
59.   501  Hansen, Kristine   30:31,1   min
60.   610  Buus, Karin   30:34,9   min
61.   899  Christensen, Bente   30:37,6   min
62.   569  Petersen, Line   30:39,1   min
63.   563  Høffner, Lene   30:39,5   min
64.   562  Andersen, Tanja   30:50,4   min
65.   802  Frost, Ida   30:50,7   min
66.   785  Reinholdt, Kirsten   30:51,3   min
67.   827  Baarsch, Nina   30:51,6   min
68.   702  Bay, Kathrine   30:53,2   min
69.   704  Bay, Kirsten   30:53,5   min
70.   560  Nielsen, Mie   30:54,0   min
71.   561  Jensen, Bettina   30:54,4   min
72.   803  Bukhave, Mai   30:58,6   min
73.   757  Christensen, Anne Marie   31:00,3   min
74.   752  Nielsen, Birgit   31:01,5   min
75.   637  Gynzel, Hanne   31:03,9   min
76.   643  Fick, Ulla   31:04,4   min
77.   559  Jensen, Mette   31:05,0   min
78.   897  Nielsen, Gitte   31:17,2   min
79.   612  Rye, Lotte   31:24,4   min
80.   748  Pedersen, Jette B.   31:34,2   min
81.   786  Groth, Anne   31:35,3   min
82.   604  Nielsen, Anette   31:39,3   min
83.   513  Frausing, Lene   31:44,5   min
84.   581  Andersen, Anette   31:49,9   min
85.   580  Rasmussen, Tove   31:50,3   min
86.   570  Legene, Josine   31:51,9   min
87.   845  Soeborg, Mia   31:57,3   min
88.   578  Jørgensen, Jane   31:58,6   min
89.   579  Knudsen, Joan   31:58,9   min
90.   547  Wilde Madsen, Mette   32:08,5   min
91.   576  Højly Hansen, Ruth   32:09,2   min
92.   830  Hansen, Sine   32:17,3   min
93.   820  Dind, Louise   32:17,8   min
94.   754  Rasmussen, Inge Marie   32:18,1   min
95.   509  Pytlick, Trine   32:23,7   min
96.   901  Nielsen, Trine   32:28,7   min
97.   507  Nielsen, Berit   32:31,0   min
98.   812  ?, Anne Mette   32:33,9   min
99.   818  Fuglsang, Carina   32:34,3   min
100.   638  Kildegard, Julie   32:36,8   min
101.   585  Pedersen, Susanne   32:40,1   min
102.   749  Pedersen, Anne Maria   32:50,7   min
103.   805  Pedersen, Mathilde   33:00,6   min
104.   590  Rolighed, Line   33:04,6   min
105.   613  Brandt, Bettina   33:10,1   min
106.   605  Eriksen, Trine   33:21,5   min
107.   532  Riis Hansen, Ruth   33:28,2   min
108.   544  Nielsen, Marianne   33:31,1   min
109.   722  Boye, Annette   33:33,5   min
110.   545  Hansen, Anja   33:34,8   min
111.   606  Lauritsen, Gunda   33:38,2   min
112.   681  Birch, Annie   33:42,5   min
113.   937  Brandt, Jette   33:45,0   min
114.   601  Heiberg, Hanne   33:51,1   min
115.   586  Nilsson, Bente   34:15,7   min
116.   621  Nielsen, Tina   34:16,4   min
117.   523  Busch, Heidi   34:29,2   min
118.   745  Hermansen, Lise   34:36,2   min
119.   618  Andersen, Karen   34:37,1   min
120.   698  Falk Jensen, Bente   34:41,4   min
121.   876  Nygaard, Charlotte   35:04,4   min
122.   789  Pedersen, Paula   35:14,5   min
123.   696  Lauridsen, Birgit Bak   35:28,1   min
124.   790  Ploug, Bente   35:33,2   min
125.   687  Jensen, Birgitte Westh   35:38,9   min
126.   655  Andersen, Anne   35:41,2   min
127.   771  Jeppesen, Ulla   35:43,5   min
128.   686  Andersen, Ann Marie   35:45,2   min
129.   683  Johansson, Lise Retz   36:00,2   min
130.   677  Nielsen, Lena   36:18,8   min
131.   682  Pedersen, Nina Bay   36:19,1   min
132.   829  Jacobsen, Signe   36:26,3   min
133.   711  Løvig Larsen, Marianne   36:28,3   min
134.   831  Mundt, Christina   36:38,3   min
135.   753  Mikkelsen, Birgitte   37:18,5   min
136.   921  Hald-Sørensen, Dorthe   37:54,9   min
137.   514  Gere, Bente   38:08,9   min
138.   515  Gere, Mette   38:14,1   min
139.   582  Pedersen, Helle   38:14,6   min
140.   763  Pedersen, Margrethe   38:20,5   min
141.   934  Christensen, Alice   38:28,2   min
142.   751  Kromann, Anne   38:31,3   min
143.   900  Holmøe, Gitte   38:46,8   min
144.   764  Danielsen, Pia   39:38,2   min
145.   765  Andersen, Linda   39:45,1   min
146.   593  Petersen, Lise   39:58,4   min
147.   557  Krøyer, Liselotte   40:23,2   min
148.   828  Hansen, Lene B.   40:35,7   min
149.   625  Andersen, Sabrina   40:36,4   min
150.   626  Thomsen, Signe   40:36,9   min
151.   819  Ringholm, Matilde   40:45,4   min
152.   788  Skovgård, Susanne   41:35,7   min
153.   520  Ishøy, Karin   41:58,8   min
154.   729  Leth, Ingelise   42:16,2   min
155.   541  Nielsen, Anne G.   43:26,7   min
156.   826  D. Jensen, Marie-Louise   45:19,3   min
157.   840  Kristiansen, Sabina   45:20,6   min
158.   839  Nielsen, Dorte   45:21,4   min
159.   824  Fisher, Anette   45:22,6   min
160.   808  Andersen, Stine   45:27,9   min
161.   756  Mahato, Anne-Dorthe   45:34,3   min
162.   644  Clausen, Hanne   45:37,6   min
163.   668  Engemann, Gudrun   45:40,5   min
164.   645  Tangager, Nelly   45:48,0   min
165.   665  Lønholt, Ulla   46:08,7   min
166.   667  Schmidt, Sonja   46:09,9   min
167.   904  Hansen, Lili   46:20,1   min
168.   795  Christensen, Anne   46:58,1   min
169.   792  Møller, Gitte   46:58,4   min
170.   793  Thomsen, Jenny   46:58,8   min
171.   670  Sommer, Grete   47:06,2   min
172.   623  Duedahl, Nina   50:52,0   min
173.   672  Nielsen, Anne   51:11,1   min
174.   664  Larsen, Eva   51:12,4   min
175.   671  Hansen, Inge   51:13,1   min
176.   799  Hansen, Anette   51:56,5   min
177.   723  Ring-Andersen, Stine   52:17,9   min
178.   725  Henriksen, Anni   52:20,4   min
179.   691  Jensen, Lisbeth   52:48,4   min
180.   690  Hansen, Helen   52:49,2   min
181.   669  Larsen, Karin   54:17,3   min
182.   938  Krogh, Anne   55:37,7   min
183.   939  Dahl Nielsen, Anne Katrine   56:01,5   min
184.   733  Nielsen, Elisabeth   56:01,7   min
185.   730  Ærthøj, Helle   56:09,0   min
186.   738  Heitmann, Helle   56:09,3   min
187.   634  Kjærsgaard, Malene   1:06:26,3   t
188.   639  Kildegård, Bodil   1:06:35,6   t

SVENDBORGLØBET, MÆND 10 km

 Plads            Startnr  Navn                         Tid         

1.   1223  Thelmark, Sonni   33:35,1   min
2.   1224  Kjelde, Torben   33:52,6   min
3.   1189  Iversen, Gert   36:47,1   min
4.   1232  Offertsen, Ulrich   36:58,2   min
5.   1112  Møller Jeppesen, Sune   37:29,1   min
6.   1218  Lassen, Frederik   38:01,2   min
7.   1226  Hammerich, Kim   39:00,4   min
8.   1192  Pedersen, Mathias   39:12,7   min
9.   1007  Fløjborg, Jonas   39:35,7   min
10.   1239  Johannesen, Søren   39:51,5   min
11.   1125  Lønberg, Søren   40:07,5   min
12.   1230  Frandsen, Thomas   40:25,2   min
13.   1010  Bagge, Thomas   40:25,8   min
14.   1117  Karlsen, Thomas   40:28,5   min
15.   1253  Høger, Mads   40:31,7   min
16.   1124  Tipsmark, Søren   40:42,0   min
17.   1185  Steffen, Søren   40:44,1   min
18.   1082  Christensen, Jesper Bo   41:25,0   min
19.   1157  Dyrholm Hansen, Lars   41:40,4   min
20.   1235  Askjær, Thomas   41:45,9   min
21.   1242  Thygensen, Kristian   42:03,5   min
22.   1039  Jensen, Per   42:05,2   min
23.   1122  Olsen, Hans Ole   42:18,2   min
24.   1206  Toft Kristensen, Jesper   42:20,2   min
25.   1204  Elhamoumi, Abdellatif   42:21,1   min
26.   1038  Christensen, Michael   42:31,4   min
27.   1154  Bak Kristoffersen, Anders   42:48,6   min
28.   1199  Nielsen, Steven   42:58,2   min
29.   1241  Sonne, Asger   43:03,2   min
30.   1031  Bønnelykke, Brian   43:04,5   min
31.   1137  Geneé, Hans   43:07,1   min
32.   1161  Skytte, Hans   43:16,6   min
33.   1012  Bøgh, Kenneth   43:21,1   min
34.   1059  Holm, Allan   43:32,8   min
35.   1196  Packness, Aake   43:37,6   min
36.   1252  Merrild, Jesper   43:46,0   min
37.   1262  Jensen, Rasmus   43:47,4   min
38.   1243  Johansen, Lars   43:48,2   min
39.   1126  Maier, Lars   43:52,2   min
40.   1231  Lambertsen, Niels   44:04,6   min
41.   1198  Nielsen, Lasse   44:06,4   min
42.   1129  Jensen, Michael   44:15,9   min
43.   1176  Petersen, Christian   44:18,7   min
44.   1139  Johansen, Christian   44:20,5   min
45.   1136  Bak, Martin   44:29,7   min
46.   1140  Kierlegaard, Christian   44:36,9   min
47.   1251  Jørgensen, Olav   44:37,7   min
48.   1011  Rath, Anders   44:51,6   min
49.   1042  Birch, Ole   45:02,5   min
50.   1098  Kjær, Søren   45:34,0   min
51.   1210  Christophersen, Rune   45:35,2   min
52.   1263  Teichmann, Henrik   45:42,1   min
53.   1212  Nielsen, Stig   45:44,8   min
54.   1050  Hansen, Klaus Erik   45:50,3   min
55.   1158  Flotiin, Andreas   45:57,1   min
56.   1234  Nielsen, Tore   46:01,6   min
57.   1062  Ørsted, Claus   46:08,5   min
58.   1257  Christensen, Simon   46:09,1   min
59.   1267  Quorp, Preben   46:11,5   min
60.   1051  Legaard, Allan   46:29,7   min
61.   1040  Christensen, Lars Michael   46:40,5   min
62.   1033  Aagaard, Niels Mark   46:42,8   min
63.   1108  Rasmussen, Rune   46:44,7   min
64.   1195  Bendix, Janus   46:49,2   min
65.   1043  Knudsen, Carsten   46:51,4   min
66.   1088  Rasmussen, Brian   47:25,0   min
67.   1034  Knudsen, Knud Olav   47:27,6   min
68.   1207  Johanssen, Nils-Martin   47:28,8   min
69.   1153  Ahrendtsen, Lars   47:29,2   min
70.   1180  Stjernegaard, Lars   47:29,6   min
71.   1179  Jensen, Henrik   47:30,9   min
72.   1171  Sørensen, John   47:58,2   min
73.   1258  Hau, Anders   47:58,4   min
74.   1016  Riis Jensen, Marco   48:04,4   min
75.   1017  Riis Jensen, Stefan   48:15,7   min
76.   1156  Nilsson, Rune   48:17,7   min
77.   1013  Busch, Philip   48:19,0   min
78.   1071  Pommerencke, Lars   48:25,8   min
79.   1159  Have Laursen, Christian   48:27,7   min
80.   1054  Lav, Jonny   48:36,6   min
81.   1055  Frydenborg, Jan   48:44,3   min
82.   1177  Bjerrum, Allan   48:52,1   min
83.   1188  Yde Myrfeld, Mathias   48:53,0   min
84.   1187  Frederiksen, Kasper   49:00,4   min
85.   1162  Munk Jensen, Christian   49:07,6   min
86.   1094  Stougaard, Rasmus   49:13,5   min
87.   1245  Folke, Kristian   49:18,8   min
88.   1155  Stumpe, Dennis   49:51,9   min
89.   1107  Eriksen, Mikael   49:52,3   min
90.   1057  Binau, Palle   49:57,6   min
91.   1216  Harforte, Michael   50:06,0   min
92.   1228  Kromann, Thea   50:12,1   min
93.   1214  Larsen, Søren   50:15,5   min
94.   1120  Andersen, Peter   50:16,3   min
95.   1247  Offersen, Hanne   50:17,6   min
96.   1063  Andersen, Peter   50:28,9   min
97.   1201  Hainer, Christian   50:38,3   min
98.   1259  Bak, Jonas   51:04,2   min
99.   1123  Bjerrum, Peter   51:07,0   min
100.   1169  Jørgensen, Jørn   51:12,1   min
101.   1233  Maglenfeldt, Christian   51:15,3   min
102.   1084  Andersen, Mads   51:21,2   min
103.   1150  Larsen, Kim   51:21,5   min
104.   1246  Rasmussen, Jacob   51:30,0   min
105.   1219  Jørgensen, Peter   51:35,1   min
106.   1056  Rasmussen, Svend Aage   51:39,7   min
107.   1209  Jensen, Henning   51:45,2   min
108.   1261  Olsen, Bjarne   52:01,1   min
109.   1168  Boisen, Kim   52:01,7   min
110.   1035  Larsen, Allan   52:03,1   min
111.   1041  Bruun, Harry Frøsig   52:03,7   min
112.   1255  Hersland, Anders   52:08,9   min
113.   1104  Danielsen, Bent   52:10,1   min
114.   1087  Larsen, Nils Jul   52:20,7   min
115.   1103  Hansen, Torben   52:30,9   min
116.   1165  Hansen, Leif   52:32,9   min
117.   1029  Jensen, Kurt   52:50,2   min
118.   1058  Thomsen, Lars   53:19,9   min
119.   1225  Folkmann, Klaus   53:32,4   min
120.   1132  Bern, Jesper   53:33,2   min
121.   1092  Hansen, Per K.   53:38,2   min
122.   1118  Ritter, Ole   53:47,2   min
123.   1220  Munter, Carsten   53:53,2   min
124.   1151  Friis, Simon   54:00,4   min
125.   1184  Jespersen, Jon   54:01,0   min
126.   1167  Borum, Thomas   54:06,0   min
127.   1065  Rasmussen, Tommy   54:06,3   min
128.   1186  Fischer Nielsen, Steffen   54:15,3   min
129.   1006  Falk, Eivind   54:17,0   min
130.   1135  Halse, Morten   54:22,2   min
131.   1075  Poulsen, Flemming   54:23,0   min
132.   1213  Jacobsen, Janus   54:37,0   min
133.   1208  Andersen, Dorte   54:50,0   min
134.   1083  Axelsen, Ole   54:54,5   min
135.   1222  Johansen, Torben   55:11,2   min
136.   1105  Mahato, Ram   55:35,4   min
137.   1028  Tiedemann, Ralph   55:38,2   min
138.   1027  Svolgaard, Lars   55:38,9   min
139.   1182  Juul Nielsen, Claus   55:39,4   min
140.   1181  Glente, Anders   55:44,2   min
141.   1203  Petersen, Morten   56:13,8   min
142.   1128  Hansen, Frank   56:14,2   min
143.   1115  Myren, Thomas   56:14,6   min
144.   1101  Foged, Henrik   56:14,9   min
145.   1076  Myren, Johnny   56:15,3   min
146.   1256  Diget, Jonas   56:58,4   min
147.   1172  Jensen, Orla   57:22,8   min
148.   1064  Vestergaard Pedersen, Hans   57:41,2   min
149.   1030  Bonde, Erling   57:49,5   min
150.   1190  Kallesøe, Carsten   58:15,7   min
151.   1270  Askholm, Jan   59:08,3   min
152.   1061  Nymann Rasmussen, Benny   59:11,6   min
153.   1095  Potempa, Erik   59:19,9   min
154.   1005  Sejer Andersen, Daw   1:00:01,1   t
155.   1265  Kryger, Helmuth   1:00:20,3   t
156.   1109  Tranholm, Erik   1:01:09,5   t
157.   1044  Olesen, Rene   1:01:14,3   t
158.   1163  Kjær Pedersen, Lasse   1:01:22,2   t
159.   1205  Skyum, Peter   1:02:11,5   t
160.   1244  Bendix, Rune   1:02:40,6   t
161.   1254  Eg Nielsen, Morten   1:03:01,6   t
162.   1131  Langballe, Flemming   1:05:18,3   t
163.   1160  Weihe, Eyotun   1:06:28,5   t
164.   1130  Andersen, Erling   1:11:11,9   t
165.   1045  Russell, Oliver Mark   1:25:32,8   t

SVENDBORGLØBET, MÆND 5 km

 Plads            Startnr  Navn                         Tid         

1. Placering   653  Nielsen, Peter   17:08,1   min
2. Placering   649  Larsen, Patrick   17:10,4   min
3. Placering   616  Nielsen, Jens Trærup   17:36,0   min
4. Placering   640  Pedersen, Jens   17:46,5   min
5. Placering   781  Øhlenschlæger, Mads   18:50,8   min
6. Placering   641  Jensen, Kenneth   18:54,8   min
7. Placering   652  Frederiksen, Lars   19:00,9   min
8. Placering   631  Nielsen, Ole   19:30,1   min
9. Placering   775  Samsø, Simon   19:56,9   min
10. Placering   877  Stenberg, Martin   20:21,1   min
11. Placering   734  Nielsen, Per   21:05,1   min
12. Placering   503  Brandt, Keld   21:08,5   min
13. Placering   717  Furrer, Frantz   21:23,0   min
14. Placering   642  Larsen, Flemming Bo   21:28,1   min
15. Placering   871  Jørgensen, Morten   21:49,1   min
16. Placering   588  Pedersen, Ole   21:49,5   min
17. Placering   539  Birch, Frederik   21:50,1   min
18. Placering   933  'Fyns Amt', Morten   21:59,3   min
19. Placering   648  Palle, Anders   22:15,2   min
20. Placering   705  Beck, Jørn-Iver   22:20,0   min
21. Placering   595  Pejstrup Madsen, Jørgen   22:23,3   min
22. Placering   881  Rahlff, Michael   22:44,0   min
23. Placering   932  Dyvhauge, Henrik   22:46,2   min
24. Placering   883  Bülow Andreasen, Martin   22:48,9   min
25. Placering   847  Pedersen, Lasse   22:52,6   min
26. Placering   627  Aagaard, Billy   22:57,1   min
27. Placering   850  Krause, Philip   22:58,7   min
28. Placering   567  Vadstrup, Peter   23:06,2   min
29. Placering   908  Højlund Hansen, Thomas   23:07,0   min
30. Placering   718  Warming, Peder   23:18,0   min
31. Placering   607  Bjerglund, Jesper Bjarne   23:23,2   min
32. Placering   891  Hemmel, Olve   23:25,2   min
33. Placering   506  Valentin, Lars   23:26,9   min
34. Placering   554  Bylov Larsen, Kim   23:49,7   min
35. Placering   848  Jespersen, Kim   23:50,1   min
36. Placering   892  Konradsson, Johan   23:59,0   min
37. Placering   887  Fenger, Morten   24:00,1   min
38. Placering   868  Fidan, Yusuf   24:00,8   min
39. Placering   893  Olsson, Torben   24:20,6   min
40. Placering   855  Svensson, Jimmy   24:23,2   min
41. Placering   905  Schleimann, Dan   24:27,2   min
42. Placering   689  Mikkelsen, Eskil   24:38,4   min
43. Placering   662  Pilgaard Toft, Stefan   24:42,7   min
44. Placering   709  Clausen, Hans Chr.   24:55,1   min
45. Placering   852  Larsen, Per   24:56,8   min
46. Placering   935  Tørresø, Klaus   25:06,4   min
47. Placering   884  Haahr, Brian   25:11,3   min
48. Placering   589  Rolighed, Niels   25:15,9   min
49. Placering   857  Nydam Jensen, lars   25:19,8   min
50. Placering   841  Brogaard Pedersen, Jesper   25:29,7   min
51. Placering   888  Novic, Neven   25:31,7   min
52. Placering   724  Pedersen, Jan   25:33,2   min
53. Placering   769  Lynge, Jim   25:53,0   min
54. Placering   856  Jelinge, Esben   26:02,8   min
55. Placering   602  Lundberg, Roger   26:04,8   min
56. Placering   842  Jensen, Lars Henrik   26:06,0   min
57. Placering   879  Demant, Thomas   26:08,7   min
58. Placering   864  Seitzberg, Flemming   26:08,9   min
59. Placering   849  Hansen, Ingi   26:11,1   min
60. Placering   890  Lindum Møller, Thor   26:12,0   min
61. Placering   603  Lundberg, Johannes   26:12,6   min
62. Placering   885  Smedgaard Jensen, Henrik   26:16,1   min
63. Placering   522  Ishøy, Per   26:31,6   min
64. Placering   866  Kromann, Thomas   26:33,4   min
65. Placering   858  Hansen, Kristian   26:34,1   min
66. Placering   898  Nielsen, Søren   26:38,5   min
67. Placering   674  Christiansen, Niels   26:44,5   min
68. Placering   556  Bojsen, Allan   26:47,1   min
69. Placering   874  Pedersen, Love   27:03,8   min
70. Placering   906  Eskildsen, Dan   27:22,9   min
71. Placering   721  Green, Peter   27:29,0   min
72. Placering   791  Rasmussen, Mads   27:30,6   min
73. Placering   880  Fejerskov, Ulrik   27:31,9   min
74. Placering   867  Maibom Petersen, Bo   27:45,7   min
75. Placering   650  Kaptain, Rasmus   27:49,9   min
76. Placering   853  Njåstad, Robert   27:50,6   min
77. Placering   844  Raben, Lars   27:58,7   min
78. Placering   572  Majlund, Anders   28:06,3   min
79. Placering   865  Mellerup, Martin   28:07,5   min
80. Placering   872  Thaarup, Claus Frænde   28:07,8   min
81. Placering   886  Vandsø, Rasmus   28:08,8   min
82. Placering   688  Mikkelsen, Mogens   28:12,6   min
83. Placering   894  Kardel, Mikkel   28:13,5   min
84. Placering   508  Sørensen, Mikkel   28:14,4   min
85. Placering   772  Møller Jensen, Hans   28:17,3   min
86. Placering   758  Christensen, Søren   28:18,9   min
87. Placering   804  Westergaard, Adam   28:20,0   min
88. Placering   869  Christensen, Steffen   28:21,5   min
89. Placering   862  Monk Anderen, Steffan   28:32,7   min
90. Placering   676  Haugaard Færch, Rasmus   28:35,6   min
91. Placering   916  Pedersen, Lasse   28:47,4   min
92. Placering   911  Larsen, Ivan   28:52,0   min
93. Placering   927  Rosenkild, Mogens   29:16,3   min
94. Placering   608  Andersen, Rene Haahr   29:18,7   min
95. Placering   931  Hansen, Keld   30:04,9   min
96. Placering   851  Christmann, Per   30:06,7   min
97. Placering   760  Mortensen, Christen   30:18,0   min
98. Placering   882  Jensen, Søren   30:22,2   min
99. Placering   646  Pytlick, Hanne   30:26,7   min
100. Placering   843  Møller Simonsen, Jonas   30:38,6   min
101. Placering   910  Muyembabazi, Bosco   31:18,2   min
102. Placering   533  Nielsen, Martin   31:22,3   min
103. Placering   747  Pedersen, Ken Asmus   31:33,7   min
104. Placering   909  Jensen, Tim   31:44,9   min
105. Placering   902  Hansen, Thomas   31:53,3   min
106. Placering   907  Brogaard Larsen, Steen   31:55,4   min
107. Placering   530  Pedersen, Søren   32:10,9   min
108. Placering   854  Refer Nonbo, Steffen   32:40,4   min
109. Placering   889  Wilhelmsen, Jakob   32:49,2   min
110. Placering   750  Aagaard Hansen, Kenneth   32:49,5   min
111. Placering   535  Hansen, Jimmi   32:57,0   min
112. Placering   719  Glasius, Thomas   34:09,2   min
113. Placering   521  Ishøy, Henning   34:16,4   min
114. Placering   728  Leth, Eyvind   34:51,0   min
115. Placering   574  Juhl Jensen, Jannik   35:03,6   min
116. Placering   870  Bækmark, Christian   35:03,9   min
117. Placering   555  Lauridsen, Jens   35:05,1   min
118. Placering   800  Jørgensen, Michael   35:46,2   min
119. Placering   794  Thomsen, Holger   35:48,3   min
120. Placering   860  Nielsen, Steven   36:36,0   min
121. Placering   903  Hansen, Dennis   37:07,1   min
122. Placering   558  Asmussen, Hans Henning   37:43,1   min
123. Placering   661  Dehli, Christoffer   37:59,5   min
124. Placering   583  Pedersen, Peder   38:16,0   min
125. Placering   597  Lauridsen, Henrik   38:24,5   min
126. Placering   861  Bulcher Justesen, Thomas   38:35,2   min
127. Placering   878  Milbo, Ronnie   38:38,1   min
128. Placering   731  Ærthøj, Torben   39:33,3   min
129. Placering   657  Pedersen, Roland   40:45,8   min
130. Placering   536  Jensen, Niels Erik   40:51,9   min
131. Placering   716  Andersen, Jens Verner   41:09,5   min
132. Placering   875  Schou, Henning   42:03,5   min
133. Placering   622  Duedahl, Niels   42:48,0   min
134. Placering   801  Nielsen, Lars   46:59,3   min
135. Placering   777  Bay Pedersen, Christian   50:08,5   min
136. Placering   798  Jørgensen, Henrik   51:39,7   min
137. Placering   666  Tram, Stine   53:34,3   min
138. Placering   659  Helweg, Stig   1:03:51,0   t
 

SVENDBORGLØBET, PIGER 5 km

 Plads            Startnr  Navn                         Tid         

1.   630  Steffen, Sara   24:31,7   min
2.   735  Nielsen, Natascha   25:39,8   min
3.   741  Heitmann, Marie   25:51,6   min
4.   703  Bay, Julie   27:09,6   min
5.   706  Pommerencke, Maria   28:31,3   min
6.   526  Ulrich, Ditte   28:32,2   min
7.   620  Hazen, Maike   28:52,3   min
8.   624  Duedahl, Rosa   28:55,0   min
9.   517  Lund, Mette   29:54,2   min
10.   746  Pedersen, Nathalie B.   30:14,2   min
11.   923  Espensen, Lise   31:36,7   min
12.   584  Pedersen, Mette   32:03,7   min
13.   502  Hansen, Kamilla   33:04,8   min
14.   636  Gynzel, Maj   33:13,5   min
15.   635  Gynzel, Mette   33:13,8   min
16.   770  Møller Jeppesen, Josefine   35:05,8   min
17.   695  Lauridsen, Nanna Bak   35:26,2   min
18.   651  Hansen, Helle   35:46,6   min
19.   629  Mollerup Madsen, Chili   36:17,4   min
20.   553  Arnholt, Pedersen   36:36,8   min
21.   510  Pytlick, Line   36:37,8   min
22.   656  Andersen, Lotte   36:51,4   min
23.   755  Rasmussen, Julie   37:01,8   min
24.   924  Rasmussen, Mathilde   37:52,0   min
25.   784  Stentebjerg Olsen, Stine   38:08,3   min
26.   732  Ærthøj, Sofie   39:31,8   min
27.   712  Løvig Larsen, Laura   39:57,7   min
28.   713  Løvig Larsen, Ida   40:36,1   min
29.   926  Skovgård, Cirkeline   41:30,2   min
30.   684  Johansson, Mia Cecilie   42:25,4   min
31.   546  Nielsen, Sabine   42:30,1   min
32.   543  Nielsen, Maria   42:30,5   min
33.   619  Duedahl, Luna   42:36,8   min
34.   917  Matthiassen, Freja   44:08,8   min
35.   568  Beck, Karina   44:28,7   min
36.   614  Brandt, Amalie   44:32,3   min
37.   615  Nielsen, Camilla   44:38,9   min
38.   527  Hansen, Julie   45:17,2   min
39.   598  Lauridsen, Sarah   45:38,7   min
40.   647  Pommergaard, Kirstine   45:39,6   min
41.   528  Hansen, Laura   46:01,3   min
42.   739  Heitmann, Emma   55:09,3   min
43.   658  Helweg, Liv   1:03:29,5   t
44.   660  Riber Larsen, Line   1:03:50,5   t
45.   633  Kjærsgaard, Marie   1:05:48,4   t
46.   776  Lohman Nielsen, Amalie   1:06:06,7   t

Resultatliste 2002

SVENDBORGLØBET, PIGER 5 KM

 Plads  Startnr  Navn                         Årg  Tid         

1.   699  Clausen, Cathrine  90   24:18,3   min
2.   565  Olsen, Helle  89   24:49,0   min
3.   704  Skovgaard, Andersen  99   25:40,9   min
4.   678  Jeppesen, Mie  91   26:32,5   min
5.   538  Madsen, Anne  92   30:54,6   min
6.   559  Bay, Julie  92   31:22,6   min
7.   608  Rolighed, Line  91   32:11,0   min
8.   617  Koldby, Kristina  88   32:27,3   min
9.   554  Jensen, Sarah B.  92   32:29,3   min
10.   624  Thomsen, Mette  89   33:19,3   min
11.   600  Larsen, Mette  89   33:38,7   min
12.   635  Kjærsgaard, Lea  88   37:15,6   min
13.   645  Pommerencke, Maria  93   37:30,2   min
14.   671  Jensen, Clara  93   38:40,5   min
15.   667  Andersen, Katrine  93   38:50,2   min
16.   670  Jensen, Emma  91   38:56,1   min
17.   523  B.K. Hansen, Maria  96   39:02,1   min
18.   522  Kjær Byskov, Line  89   39:03,0   min
19.   561  Bay, Kathrine  90   39:17,6   min
20.   666  Schøndorf, Sofie  93   40:09,7   min
21.   611  Steffen, Sine  89   41:47,2   min
22.   641  Winther, Benedicte  93   42:11,2   min
23.   640  Pytlick, Line  93   42:13,2   min
24.   527  Ulrich, Mille Marie  96   45:23,2   min
25.   564  Olsen, Stine S.  95   45:57,4   min
26.   534  Rødby Johansen, Louise  95   52:33,7   min
27.   630  Dreyer, Sine  89   53:48,6   min
28.   692  Jensen, Anja  88   53:49,7   min
29.   509  Hornemann, Petra  90   57:06,2   min

SVENDBORGLØBET, DRENGE 5 KM

 Plads  Startnr  Navn                         Årg  Tid         

1.   548  Jensen, Theis  89   22:22,7   min
2.   547  Jensen, Klaus  91   22:23,0   min
3.   555  Jensen, Jesper  89   23:46,1   min
4.   679  Jeppesen, Mikkel  92   23:52,6   min
5.   701  Bertelsen, Mathias  90   24:07,5   min
6.   709  Hansen, Philip  91   26:37,7   min
7.   597  Jensen, Rasmus  89   27:09,9   min
8.   651  Mahler, Simon  88   27:14,7   min
9.   539  Madsen, Jacob  90   27:15,0   min
10.   598  Jensen, Christian  92   27:42,9   min
11.   577  Dinesen, Kasper  92   27:54,2   min
12.   656  Lønberg, Andreas  90   28:10,4   min
13.   583  Lange, Mads  89   29:02,6   min
14.   582  Stegemeier, Daniel  89   29:03,4   min
15.   644  Pommerencke, Simon  92   30:45,8   min
16.   579  Mortensen, Tommy  93   31:21,0   min
17.   655  Lønberg, Jonas  92   32:34,3   min
18.   639  Pytlick, Jonas  93   33:14,9   min
19.   638  Hansen, Martin  93   37:06,7   min
20.   661  Jørgensen, Peter  93   38:46,4   min
21.   707  Jørgensen, Mads  90   39:11,6   min
22.   708  Barklin, Nicolai  88   39:11,9   min
23.   1090  Møller Jeppesen, Peter  91   39:37,8   min
24.   607  Rolighed, Niels  89   45:32,9   min
25.   649  Jakobsen, Søren  89   45:33,3   min
26.   533  Rødby Johansen, Kristian  92   47:11,7   min
27.   609  Rolighed, Per  95   47:15,9   min
28.   515  Kallegård Hansen, Christian  93   56:26,2   min
29.   514  Kallegård Hansen, Frederik  98   1:02:03,1   t
30.   519  Steen, Daniel  98   1:02:39,7   t
31.   520  Steen, Mathias  0   1:02:40,3   t

SVENDBORGLØBET, DRENGE 10 KM

 Plads  Startnr  Navn                         Årg  Tid         

1.   1089  Møller Jeppesen, Sune  88   43:59,7   min
2.   1151  Spring, Finn  92   51:09,4   min
3.   1023  Riis Jensen, Stefan  88   51:13,9   min
4.   1024  Riis Jensen, Marco  88   52:55,0   min
5.   1076  Steffen, Andersen  92   53:36,1   min
6.   1096  Jacobsen, Morten  90   53:58,6   min

SVENDBORGLØBET, KVINDER 5 KM

 Plads  Startnr  Navn                         Årg  Tid         

1.   687  Beck, Nina  84   21:19,7   min
2.   605  Mandix, Lene  70   21:39,8   min
3.   677  Schmidt Nielsen, Janne  64   24:18,9   min
4.   700  Clausen, Pernille  62   24:29,4   min
5.   633  Geertsen, Rikke  78   25:24,7   min
6.   529  Skov, Kirsa  86   25:28,1   min
7.   588  Andersen, Susanne  71   26:24,6   min
8.   587  Jensen, Birgit  60   26:27,1   min
9.   647  Jørgensen, Kristina  69   26:37,2   min
10.   646  Henriksen, Charlotte  66   26:38,7   min
11.   544  Magaard, Inge  70   26:39,9   min
12.   541  Himmelstrup, Dorte  68   26:48,2   min
13.   585  Pedersen, Tove  46   26:51,2   min
14.   566  Olsen, Gitte S.  86   26:57,0   min
15.   634  Hellemose, Eva  75   27:10,8   min
16.   681  Roed, Michelle S.  87   27:17,5   min
17.   563  Lauridsen, Louise  87   27:18,6   min
18.   657  Pedersen, Ann Kristine  76   27:19,4   min
19.   542  Johansen, Gitte  64   27:21,4   min
20.   703  Østergaard, Birgitte  57   27:24,6   min
21.   682  Holm Pedersen, Jannie  81   27:26,1   min
22.   680  Roed, Jytte S.  54   27:29,0   min
23.   610  Nielsen, Ingrid Marie  39   27:36,7   min
24.   560  Bay, Kirsten  62   27:54,5   min
25.   683  Ørum, Helle  82   28:04,7   min
26.   540  Kring, Vibeke  52   28:19,6   min
27.   571  Wilde, Lis  57   28:20,6   min
28.   593  Ejdum, Birgit  54   28:21,4   min
29.   592  Bæk, Lise  53   28:26,5   min
30.   689  Pedersen, Connie  51   28:33,0   min
31.   528  Skov, Susanne  52   28:36,9   min
32.   543  Nygård, Lisbeth  55   28:49,7   min
33.   524  Falk Jensen, Bente  62   29:03,1   min
34.   684  Holm, Simone  81   29:08,8   min
35.   685  Nielsen, Anja  76   29:09,1   min
36.   648  Kirk, Linda  62   29:09,4   min
37.   652  Bakkegaard, Kirsten  57   29:19,0   min
38.   658  Nielsen, Jette  59   29:19,9   min
39.   615  Espesen, Asta  49   29:21,8   min
40.   616  Ankersen, Karen  54   29:24,0   min
41.   674  Lange, Randi  80   29:38,1   min
42.   628  Lauridsen, Stine  69   29:59,1   min
43.   573  Petersen, Pia  65   30:07,2   min
44.   643  Søby, Anette  63   30:14,6   min
45.   664  Christiansen, Helen  45   30:17,6   min
46.   586  Weber, Ulla  48   30:19,9   min
47.   546  Jensen, Inge  61   30:20,9   min
48.   556  Jensen, Annmarie  66   30:29,6   min
49.   553  Riis Hansen, Ruth  60   30:30,1   min
50.   537  Madsen, Helle  62   30:54,9   min
51.   584  Lundgaard, Lisbeth  50   31:01,1   min
52.   521  Kjær Hansen, Helle  66   31:10,3   min
53.   612  Pedersen, Marianne Friis  66   31:19,0   min
54.   632  Mortensen, Eve  48   31:21,3   min
55.   631  Simonsen, Jytte  43   31:25,0   min
56.   705  Gerlev Hansen, Mia  76   32:13,5   min
57.   595  Vollerup, Vibeke  58   32:13,6   min
58.   691  Carlsen, Christine  80   32:28,9   min
59.   663  Henriksen, Trine  67   32:51,7   min
60.   659  Ovesen, Sabine  84   33:04,9   min
61.   694  Rasmussen, Anne Lise  48   33:20,7   min
62.   568  Christensen, Alice  46   33:46,9   min
63.   702  Berthelsen, Hanne  64   34:06,9   min
64.   629  Pedersen, Lise  64   34:39,0   min
65.   622  Jensen, Birgitte  59   34:39,6   min
66.   653  Birch, Annie  51   35:16,7   min
67.   549  Lauridsen, Mette  82   35:17,0   min
68.   510  Outzen, Inge  46   35:17,4   min
69.   627  Jensen, Helle  73   35:18,1   min
70.   550  Bak, Mette  83   35:18,7   min
71.   552  Kynæb, Line  82   35:30,4   min
72.   551  Wig, Julie  82   35:35,3   min
73.   591  Plougheld, Tine  75   37:35,1   min
74.   589  Andersen, Merete  67   37:35,6   min
75.   590  Plougheld, Kirsten  53   37:36,1   min
76.   662  Jørgensen, Solveig  54   38:52,9   min
77.   636  Kjærsgaard, Annelise  54   39:31,3   min
78.   660  Jeppesen, Ulla  59   39:38,2   min
79.   1130  Larsen, Heidi  62   39:43,8   min
80.   673  Skyum, Randi  52   40:10,9   min
81.   626  Thomsen, Jenny  56   40:17,5   min
82.   602  Larsen, Irene  58   40:27,6   min
83.   512  Degn, Gitte  65   42:08,6   min
84.   581  Stegemeier, Ingrid  57   42:32,7   min
85.   669  Jensen, Lene  65   44:38,4   min
86.   526  Ulrich, Marian  47   45:22,3   min
87.   516  Acker Christensen, Gitte  71   48:42,0   min
88.   511  Albertsen, Grethe  52   48:42,4   min
89.   594  Metzsch, Jette  61   49:10,9   min
90.   535  Lauridsen, Anna  60   52:01,9   min
91.   536  Lauridsen, Anne-Marie  60   52:02,6   min
92.   532  Rødby Johansen, Eva  67   52:34,4   min
93.   513  Kallegård, Tina  69   1:02:03,5   t
94.   507  Andersen, Bente  50   1:02:04,4   t
95.   508  Hornemann, Lone  53   1:02:05,7   t
96.   517  Steen, Anette  74   1:02:38,6   t
97.   518  Steen, Birte  74   1:02:39,1   t

SVENDBORGLØBET, KVINDER 10 KM

 Plads  Startnr  Navn                         Årg  Tid         

1.   1011  Krogh, Rikke  73   41:27,2   min
2.   1015  Fransson, Hanne  52   44:43,1   min
3.   1143  Christensen, Mie Lystrup  78   44:52,3   min
4.   1022  Nielsen, Helle  62   45:33,9   min
5.   1122  Fredensborg, Margrethe  68   47:07,9   min
6.   1068  Mette Emilia, Nørregaard  72   47:40,4   min
7.   1119  Weber, Lene  55   47:55,0   min
8.   1050  Jensen, Birthe  59   48:28,8   min
9.   1043  Andersen, Ulla  39   49:53,6   min
10.   1112  Bang, Inge-Lise  61   50:48,1   min
11.   1128  Jørgensen, Trine  74   51:21,1   min
12.   1099  Christensen, Annelise  54   51:37,5   min
13.   1010  Tønning, Karen  77   51:59,9   min
14.   1102  Vestergaard, Marlene  80   53:05,3   min
15.   1042  Nielsen, Marianne  70   53:08,9   min
16.   1087  Ejler, Annette  65   53:15,2   min
17.   1084  Johansen, Lisbeth  62   53:29,1   min
18.   1067  Nielsen, Connie  61   53:56,2   min
19.   1097  Jacobsen, Vera  60   54:26,8   min
20.   1120  Barkholt, Lise  46   55:28,0   min
21.   1098  Simonsen, Michala A.  64   55:35,5   min
22.   1100  Beck, Lisbeth  45   55:36,6   min
23.   1060  Andersen, Gitte  66   55:40,9   min
24.   1086  Ottosen, Susanne  66   56:19,5   min
25.   1012  Møller, Nanny  45   57:04,6   min
26.   1063  Ølund Hansen, Linda  55   57:05,1   min
27.   1008  Lassen, Anette  51   58:36,4   min
28.   1145  Larsen, Solveig  48   59:50,2   min
29.   1030  Carlsen, Maria  81   1:00:53,6   t
30.   1033  Clausen, Helle  60   1:01:08,4   t
31.   1025  Christiansen, Lisbeth  59   1:01:20,9   t
32.   1036  Nørregaard, Margit  59   1:01:58,6   t
33.   1083  Pommrencke, Susanne  63   1:02:44,6   t
34.   1058  Løvlund, Lisbeth  81   1:03:12,6   t
35.   1057  Sørensen, Marianne  81   1:03:12,9   t
36.   1103  Damsted, Mette  81   1:03:49,4   t

SVENDBORGLØBET, MÆND 5 KM

 Plads  Startnr  Navn                         Årg  Tid         

1.   693  Halkjær, Mikkel  76   16:50,5   min
2.   706  Hansen, Mikkel  74   17:57,1   min
3.   690  Sørensen, Asger  62   18:20,0   min
4.   501  Larsen, Dennis  85   18:36,4   min
5.   675  Traberg, Kristian  81   19:14,6   min
6.   504  Jørgensen, Kurt  50   19:44,1   min
7.   502  Stenstrup, Rene  85   19:54,3   min
8.   686  Hansen, Ivar  59   20:04,5   min
9.   503  Krommes-Ravnsmed, Jeppe  85   20:28,2   min
10.   1113  Christensen, Claus  60   20:45,3   min
11.   698  Larsson, Erling  45   21:20,3   min
12.   575  Eriksen, Hugo  59   22:00,1   min
13.   710  Christiansen, Niels  60   22:53,6   min
14.   696  Roland, Kim  82   23:33,1   min
15.   596  Vollerup, Martin  84   23:33,6   min
16.   580  Flindt, Thomas  71   24:03,2   min
17.   676  Rausgaard, Kurt  53   24:17,7   min
18.   672  Skyum, Peter  50   24:44,1   min
19.   688  Kock, Erik  72   25:05,2   min
20.   545  Jensen, Lars Chr.  61   25:25,9   min
21.   642  Søby, Hans  66   27:15,5   min
22.   562  Lauridsen, Bent  50   27:25,3   min
23.   558  Krzywon, Marek  67   27:26,6   min
24.   557  Christesen, Thomas  66   27:27,6   min
25.   572  Pallisgaard, Henning  43   28:56,0   min
26.   525  Pedersen, Roland  64   29:09,8   min
27.   697  Clausen, Morten  83   30:09,7   min
28.   695  Nielsen, Kim  82   30:45,1   min
29.   650  Mahler, Steen  60   31:06,4   min
30.   578  Mortensen, Kim  71   31:21,6   min
31.   654  Lønberg, Søren  66   32:37,8   min
32.   601  Larsen, Karl Erik  53   35:05,2   min
33.   665  Andersen, Jess  64   40:09,3   min
34.   530  Dam, Helge  21   44:20,2   min
35.   567  Olsen, Hans Ole  61   45:58,0   min
36.   531  Rødby Johansen, Claus  65   47:12,3   min
37.   606  Rolighed, Jens  51   47:16,4   min

SVENDBORGLØBET, MÆND 10 KM

 Plads  Startnr  Navn                         Årg  Tid         

1.   1038  Pedersen, Jens  63   35:22,9   min
2.   1005  Hove Schmidt, Michael  85   36:34,7   min
3.   1017  Andersen, Henrik Steen  60   36:53,5   min
4.   1114  Jespersen, Gunner  60   37:23,9   min
5.   1081  Pytlick, Flemming  60   37:56,3   min
6.   1006  Lybæch, Mikkel  73   38:32,0   min
7.   1136  Svop, John  53   38:51,9   min
8.   1059  Jakobsen, Erik  58   39:19,7   min
9.   1032  Knudsen, Morten  57   39:20,6   min
10.   1041  Myssen, Martin  75   39:23,5   min
11.   1139  Dundorf, Tom  74   39:37,5   min
12.   1101  Nielsen, Thyge  82   39:49,4   min
13.   1070  Nielsen, Per  65   40:13,4   min
14.   1149  Østertoft, Thomas  67   40:26,3   min
15.   1052  Svendstrup, Nis  71   40:38,7   min
16.   1092  Bak Madsen, Mads  75   40:39,1   min
17.   1123  Duedahl, Niels  ??   40:41,9   min
18.   1118  Slabiak, Kurt  52   41:16,0   min
19.   1021  Jensen, Per  60   41:37,5   min
20.   1137  Rasmussen, Henning  50   41:45,2   min
21.   1077  Koldby, Kim  60   41:51,8   min
22.   1016  Fransson, Bent  51   42:01,9   min
23.   1079  Kabus, Martin  75   42:29,5   min
24.   1004  Nørrelund, Michael  85   42:30,0   min
25.   625  Thomsen, Holger  54   42:44,7   min
26.   1064  Jensen, Benny  60   42:56,7   min
27.   1131  Kirkegaard, Benny  64   43:25,1   min
28.   1146  Zenker, Brian  72   43:50,7   min
29.   1051  Jensen, Kenneth  75   43:53,3   min
30.   1040  Sloth, Lars  68   44:22,1   min
31.   1121  Frydenborg, Jan  60   44:23,0   min
32.   1095  Sørensen, Bent  44   44:32,9   min
33.   1141  Joensen, Jens  74   44:33,3   min
34.   1078  Lauridsen, Henrik  67   44:35,4   min
35.   1046  Birch, Ole  54   44:50,0   min
36.   1029  Carlsen, Claus  61   45:09,0   min
37.   1071  Jul, Torben  64   45:11,4   min
38.   1109  Mortensen, Nicolaj  74   45:13,6   min
39.   1080  Tinning, Steen  53   45:14,0   min
40.   1111  Albjerg, Preben  70   45:23,7   min
41.   1142  Olsen, Kaj  39   45:26,7   min
42.   1091  K. Rasmussen, Michael  75   45:27,2   min
43.   1053  Tourlien, Steen  53   46:12,6   min
44.   1110  Pedersen, Jens  57   46:32,5   min
45.   1127  Bach, Kristian  73   46:54,4   min
46.   1014  Ellegaard, Rasmus  85   47:02,8   min
47.   1133  Skov, Peder  52   47:05,0   min
48.   1047  Larsen, Kim  66   47:15,5   min
49.   1020  Madsen, Jørn  56   47:23,7   min
50.   1073  Jørgensen, Rene Bruus  68   47:35,1   min
51.   1049  Bruun, Harry Frøsig  48   47:44,0   min
52.   1066  Sørensen, Tage  59   47:50,7   min
53.   1150  Sørensen, Flemming  60   47:51,2   min
54.   1048  Knudsen, Carsten  54   48:07,7   min
55.   1013  Christensen, Søren  56   48:20,9   min
56.   1093  Hansen, Preben  56   48:21,3   min
57.   1124  Schinmang, Michael  60   48:22,5   min
58.   1044  Bonde, Erling  45   48:49,9   min
59.   1065  Jørgensen, Kenneth  72   48:51,5   min
60.   1117  Juul Nielsen, Claus  63   49:02,7   min
61.   1056  Overgård, Per  80   49:39,0   min
62.   1039  Espesen, Ivan  47   49:44,2   min
63.   1125  Poulsen, Jens  63   49:44,5   min
64.   1085  Jakobsen, Karsten  48   49:47,7   min
65.   1094  Rasmussen, Svend Åge  47   49:52,5   min
66.   1107  Rishede, Anders  57   50:04,7   min
67.   1106  Lambertsen, Pelle W.  74   50:14,7   min
68.   1061  Andersen, Niels  65   50:16,8   min
69.   1116  Glente, Anders  64   50:17,2   min
70.   1072  Jensen, Flemming  60   50:40,6   min
71.   1027  Mortensen, Niels  46   50:46,4   min
72.   1055  Jørgensen, Hans Peter  81   51:02,7   min
73.   1129  Jensen, Leif  48   51:21,5   min
74.   1144  Larsen, Thomas  71   51:39,3   min
75.   1001  Nielsen, Claus Juel  71   51:56,9   min
76.   1126  Stenfeldt, Peter  67   52:01,0   min
77.   1019  Svolgaard, Lars  59   52:06,0   min
78.   1132  Bøgner, Hans  50   53:05,0   min
79.   1074  Jørgensen, Keld  54   53:17,2   min
80.   1075  Steffen, Søren  62   53:36,4   min
81.   1054  Metzsch, John  58   53:44,9   min
82.   1115  Frederiksen, Ejnar  52   53:55,4   min
83.   1152  Petersen, John  62   55:05,2   min
84.   1026  Christiansen, Jens  55   55:15,2   min
85.   1018  Tiedemann, Ralph  63   55:18,2   min
86.   1069  Nielsen, Claus  62   55:22,6   min
87.   1088  Møller, Hans  54   55:35,2   min
88.   1138  Tranholm, Erik  52   56:03,1   min
89.   1007  Mortensen, Michael  54   56:05,0   min
90.   1108  Wahlstrom, John  49   56:08,7   min
91.   1134  Ravn, Brian  72   56:26,8   min
92.   1148  Christensen, Per Bo  53   57:36,7   min
93.   1034  Saabye, Benth  59   59:29,4   min
94.   1031  Carlsen, Jørgen  58   1:00:49,2   t
95.   1147  Hansen, Jørgen  60   1:01:43,7   t
96.   1082  Pommerencke, Lars  65   1:01:44,3   t
97.   1135  Rasmussen, Edvard  47   1:02:22,5   t
98.   1062  Rasmussen, Jørn B.  45   1:03:39,3   t
99.   1009  Mielke, Gustav  37   1:05:11,4   t

Præmier

 

Da alle deltagere i SVENDBORGLØBET er vindere, har vi valgt kun at give en symbolsk præmie til den hurtigste kvinde og mand på begge distancer.

Der vil til gengæld være mange lodtrækningspræmier til de øvrige deltagere. Præmier som vores sponsorer velvilligt har stillet til rådighed.

Også i år er hovedpræmien en cykel fra Kildemoes/FriBike Shop - Vind en Kildemoes cykel - frit valg op til kr. 5.999,- F.eks en Street Casual Kolibri. 

 

 

Se flere modeller på www.kildemoes.dk

 


 

 

 

 

Andre spændende præmier er bl.a. præmier fra Fynske Bank og ikke mindst masser af løbeudstyr fra Sporten .

Præmien til det hold med flest tilmeldte deltagere vil være entrébillet til 'Kulinarisk Sydfyn' i weekenden den 29- 30 juni.

 

Præmien til den skole/uddannelsesinstitution, der har flest med, er T-shirts fra SPORTEN.

 

 

 

Resultatliste 2003

SVENDBORGLØBET, DRENGE 10 KM

 Plads  Startnr  Navn                       Årg  Tid         

1.   1024  Jensen, Klaes Johan  91   43:46,00   min
2.   1045  Lange, Mads  89   46:17,00   min
3.   1098  Jensen, Rasmus Jersild  89   46:29,00   min
4.   1009  Hansen, Philip  92   55:23,00   min

SVENDBORGLØBET, DRENGE 5 KM

 Plads  Startnr  Navn                       Årg  Tid         

1.   527  Jensen, Theis  89   21:20,00   min
2.   685  el Hamoumi, Aziz  90   23:08,00   min
3.   616  Koldby, Kasper  91   23:54,00   min
4.   505  Dinesen, Kasper Ankjær  92   24:42,00   min
5.   519  Bruun, Sebastian  90   25:25,00   min
6.   595  Jeppesen, Mikkel  92   25:30,00   min
7.   530  Pommerencke, Simon  92   25:32,00   min
8.   712  Mahler, Simon  91   25:59,00   min
9.   511  Pytlick, Jonas  93   26:22,00   min
10.   504  Jørgensen, Mikkel  92   28:31,00   min
11.   624  Jeppesen, Peter Møller  91   29:07,00   min
12.   550  Jørgensen, Tue  92   29:27,00   min
13.   610  Pedersen, Joachim  97   31:38,00   min
14.   513  Rolighed, Niels  89   31:40,00   min
15.   1044  Stegemeier, Daniel  89   31:42,00   min
16.   588  Duus Pliniussen, Michael   1   31:52,00   min
17.   612  Koldby, Anders  95   32:45,00   min
18.   613  Koldby, Mathias  95   36:56,00   min
19.   601  Johansen, Kristian  92   38:08,00   min
20.   515  Rolighed, Per  95   39:44,00   min
21.   699  Christiansen, Adam  93   47:22,00   min
22.   650  Magaard, Andreas  98   49:29,00   min
23.   639  Mosel, Mathias  94  1:04:29,00   t
24.   536  Thorarinsson, Philip  91  1:04:36,00   t
25.   638  Mosel, Rasmus  91  1:08:30,00   t

SVENDBORGLØBET, KVINDER 10 KM

 Plads  Startnr  Navn                       Årg  Tid         

1.   1162  Lystrup, Mie  78   43:54,00   min
2.   1171  Lynge, Anette  74   45:47,00   min
3.   1057  Nielsen, Helle  62   46:48,00   min
4.   1153  Frydenborg, Margrethe  68   47:39,00   min
5.   1084  Jensen, Birthe  58   49:18,00   min
6.   1094  Weber, Lene  55   49:59,00   min
7.   1155  Andersen, Ulla  39   50:31,00   min
8.   1138  Bertelsen, Anne Mette  80   50:35,00   min
9.   1062  Mortensen, Maja  79   50:50,00   min
10.   1066  Holm, Anette  61   51:04,00   min
11.   1132  Damgaard, Louise  80   51:09,00   min
12.   1011  Clausen, Pernille  62   51:31,00   min
13.   1141  Hilding, Emma  80   51:41,00   min
14.   1026  Pommerencke, Susanne  63   51:45,00   min
15.   1055  Nielsen, Connie  61   52:05,00   min
16.   1093  Himmelstrup, Dorte  68   52:11,00   min
17.   1060  Andersen, Gitte  66   52:18,00   min
18.   1086  Schmidt, Marie  84   52:19,00   min
19.   1016  Risager, Anette  64   52:39,00   min
20.   1111  Frisgaard, Anne  80   52:55,00   min
21.   1137  Toudal, Marie  80   53:00,00   min
22.   1169  Schrøder, Sindy Malene  79   53:26,00   min
23.   1010  Hansen, Zenia  62   54:00,00   min
24.   1159  Müller, Lene  64   54:44,00   min
25.   1127  Christel, Marlene  80   54:48,00   min
26.   1050  Hansen, Linda Ølund  55   54:56,00   min
27.   1063  Jensen, Majbritt  82   54:58,00   min
28.   1007  Simonsen, Michala  64   55:05,00   min
29.   1091  Löchte, Susanne  64   55:10,00   min
30.   1140  Eskilsson, Eva  80   56:03,00   min
31.   1039  Svop, Ruth  63   56:09,00   min
32.   1048  Saabye, Berith  59   56:35,00   min
33.   1068  Eiler, Annette  65   57:18,00   min
34.   1030  Hammerich, Lisbeth  65   57:28,00   min
35.   1146  Bjerre, Liv  80   57:42,00   min
36.   1013  Skov, Susanne  52   57:48,00   min
37.   1115  Andersen, Charlotte  80   57:55,00   min
38.   1125  Sørensen, Jane  80   58:41,00   min
39.   1079  Lassen, Anette  51   58:46,00   min
40.   1113  Klarskov, Sofie  80   58:48,00   min
41.   1028  Wiingreen, Lene  67   58:49,00   min
42.   1108  Ravnborg, Malene  80   59:08,00   min
43.   1107  Vinding, Rebecca  80   59:17,00   min
44.   1019  Rasmussen, Anne Lise  48   59:21,00   min
45.   1092  Christiansen, Helen  45   59:25,00   min
46.   1150  Møller, Maja  80  1:00:09,00   t
47.   1147  Ibsen, Mathilde  80  1:00:25,00   t
48.   1109  Taudorf, Lærke  80  1:00:47,00   t
49.   1144  Kalogerako, Melina  80  1:01:11,00   t
50.   1114  Herløv, Anne  80  1:01:25,00   t
51.   1089  Rasmussen, Anni  61  1:02:04,00   t
52.   1061  Andreasen, Heidi  83  1:05:00,00   t
53.   1123  Jensen, Ane  80  1:09:38,00   t

SVENDBORGLØBET, KVINDER 5 KM

 Plads  Startnr  Navn                       Årg  Tid         

1.   559  Larsson, Anette  49   24:19,00   min
2.   671  Juhl, Helga  50   24:34,00   min
3.   509  Skov, Kirsa  86   24:51,00   min
4.   700  Woldgaard, Anne Marie  49   24:57,00   min
5.   541  Roed, Michelle S.  87   25:14,00   min
6.   593  Ankersen, Karen  54   25:49,00   min
7.   507  Andersen, Dorthe  74   25:51,00   min
8.   592  Juul, Karin  54   25:53,00   min
9.   668  Johansen, Lisbeth  72   25:56,00   min
10.   597  Nielsen, Janne  64   26:02,00   min
11.   518  Østergaard, Birgitte  60   26:11,00   min
12.   704  Bønløkke, Pernille  80   26:38,00   min
13.   706  Beck, Lisbeth Nonboe  45   26:44,00   min
14.   679  Sparre, Conny  52   27:22,00   min
15.   542  Roed, Jytte Skovlund  54   27:25,00   min
16.   696  Stjerne, Maria  80   27:39,00   min
17.   701  Pedersen, Ann Marie  80   27:53,00   min
18.   537  Jensen, Jette  53   27:54,00   min
19.   625  Rasmussen, Helle E.  83   27:57,00   min
20.   719  Dyrberg, Christina  80   28:05,00   min
21.   603  Nielsen, Ingrid Marie  39   28:09,00   min
22.   548  Peersen, Tove  46   28:11,00   min
23.   698  ?, Kristine  80   28:14,00   min
24.   718  M., Signe  80   28:23,00   min
25.   717  ?, Tanja  80   28:33,00   min
26.   634  Skovgaard, Susanne  70   28:41,00   min
27.   684  Pilgaard, Carina  65   29:02,00   min
28.   585  Lauridsen, Stine  69   29:05,00   min
29.   531  Nielsen, Hanne  66   29:08,00   min
30.   609  Christensen, Heidi  72   29:12,00   min
31.   1065  Bülck, Aase  47   29:17,00   min
32.   618  Ejdum, Birgit  54   29:18,00   min
33.   615  Koldby, Kristina  88   29:21,00   min
34.   561  Wilde, Lis  57   29:22,00   min
35.   635  Bæch, Lise  52   29:23,00   min
36.   726  Sørensen, Maria  80   29:24,00   min
37.   594  Espesen, Asta  49   29:25,00   min
38.   1112  Br., Camilla  80   29:28,00   min
39.   705  Nørgaard, Susanne  80   29:29,00   min
40.   678  Pedersen, Conni  51   29:32,00   min
41.   693  Nielsen, Jakobine  62   29:33,00   min
42.   728  Holm, Maja  80   29:34,00   min
43.   619  Nørregaard, Margit  59   29:37,00   min
44.   626  Højgaard, Rikke  71   29:43,00   min
45.   606  Clausen, Helle  60   29:47,00   min
46.   607  Mejlsing, Rikke  71   29:50,00   min
47.   554  Guldholdt, Lisbeth  70   29:57,00   min
48.   735  Såbye Hansen, Gry  81   30:01,00   min
49.   628  Ørsted, Lene  64   30:08,00   min
50.   737  Brandt, Anja  68   30:10,00   min
51.   702  Pedersen, Louise Bjerg  80   30:13,00   min
52.   656  Jørgensen, Karina  64   30:21,00   min
53.   583  Bakkegaard, Kirsten  57   30:27,00   min
54.   666  Selberg, Natasha  80   30:34,00   min
55.   562  Ullegård, Dorthe  71   30:39,00   min
56.   590  Hansen, Yvonne  73   30:40,00   min
57.   720  Bruun, Charlotte  80   30:42,00   min
58.   1139  Holdensen, Rie  80   30:50,00   min
59.   655  Nielsen, Gitte  64   31:03,00   min
60.   731  Lykke, Louise  80   31:04,00   min
61.   690  Nygaard, Mette  80   31:05,00   min
62.   637  Mosel, Dorthe  63   31:07,00   min
63.   533  Brandt, Bettina  65   31:08,00   min
64.   611  Weber, Ulla  48   31:24,00   min
65.   578  Vollerup, Vibeke Storm  58   31:37,00   min
66.   682  Olsen, Britta  55   31:50,00   min
67.   577  Hansen, Ruth  38   31:51,00   min
68.   605  Crone, Vera  87   31:54,00   min
69.   604  Holm, Lise  86   31:55,00   min
70.   546  Højmark, Lotte  70   32:03,00   min
71.   725  Sandstød, Marie  80   32:09,00   min
72.   694  Rohland, Sara  80   32:14,00   min
73.   523  Simonsen, Jytte  43   32:17,00   min
74.   522  Mortensen, Eve  48   32:18,00   min
75.   641  Jensen, Lene  65   32:33,00   min
76.   516  Jørgensen, Solveig  54   32:34,00   min
77.   1117  Eduke, Sara  80   32:40,00   min
78.   732  Vad, Line  80   32:48,00   min
79.   722  Snede, Susanne  80   32:49,00   min
80.   703  Roest, Katja  80   32:56,00   min
81.   524  Mogensen, Marianne  58   33:16,00   min
82.   660  Salomon, Lis  61   33:39,00   min
83.   560  Andersen, Gitte  59   34:00,00   min
84.   503  Jørgensen, Lene  56   34:11,00   min
85.   653  Caspersen, Lene  67   34:19,00   min
86.   686  Hansen, Anette Lyder  72   34:20,00   min
87.   532  Pedersen, Lajla Vogn  55   34:36,00   min
88.   676  Jørgensen, Mai-Britt  61   35:06,00   min
89.   582  Ejlersen, Birgit  55   35:29,00   min
90.   581  Birch, Annie  52   35:51,00   min
91.   630  Reinholdt, Kirsten  52   36:16,00   min
92.   564  Fallentin, Mette  49   36:29,00   min
93.   614  Magaard, Inger  61   36:57,00   min
94.   654  Madsen, Gudrun  45   37:07,00   min
95.   632  Groth, Anne  58   37:15,00   min
96.   663  Pedersen, Anja  80   37:28,00   min
97.   629  Ploughed, Kirsten  53   37:36,00   min
98.   617  Albertsen, Grethe  52   39:55,00   min
99.   659  Mikkelsen, Charlotte  64   41:41,00   min
100.   658  Svendsen, Nina  67   41:42,00   min
101.   651  Pedersen, Tine  82   44:53,00   min
102.   652  Pedersen, Bente  56   44:54,00   min
103.   647  Clausen, Elsebeth  57   44:55,00   min
104.   645  Midtgård, Marianne  61   45:30,00   min
105.   648  Magaard, Inge  70   45:33,00   min
106.   620  Jeppesen, Ulla  59   46:34,00   min
107.   544  Pedersen, Hanne  41   47:47,00   min
108.   525  Ulrich, Marian  47   48:01,00   min
109.   599  Johansen, Eva  67   49:28,00   min
110.   631  Foshammer, Annette  48   55:49,00   min
111.   708  Mortensen, Stine  74   56:10,00   min
112.   569  Lyngesen, Benthe  46   58:19,00   min
113.   1161  Larsen, Solveig  48   58:39,00   min
114.   566  Lützen, Signe  75   59:21,00   min
115.   576  Hansen, Anne  73   59:34,00   min
116.   575  Petersen, Janne Møller  72  1:00:00,00   t
117.   574  Buhl, Åse  51  1:00:44,00   t
118.   573  Bekker, Annelise  47  1:00:45,00   t
119.   567  Rosenørn, Olga  46  1:02:15,00   t
120.   570  Jørgensen, Birgit  55  1:06:04,00   t
121.   568  Bommelund, Louise  52  1:06:05,00   t

SVENDBORGLØBET, MÆND 10 KM

 Plads  Startnr  Navn                       Årg  Tid         

1.   1154  Thelmark, Sonni  71   32:29,00   min
2.   1168  Olsen, Kristian  80   33:47,00   min
3.   1014  Andersen, Henrik Steen  60   36:35,00   min
4.   1022  Lassen, Frederik  73   36:55,00   min
5.   1164  Olsen, Lasse  87   37:40,00   min
6.   1175  Lanberg, Søren  66   39:45,00   min
7.   1085  Mosel, Søren  65   39:52,00   min
8.   1134  Jakobsen, Erik  80   40:45,00   min
9.   1157  Nielsen, Brian  77   40:59,00   min
10.   1072  Koldby, Kim  60   41:00,00   min
11.   1151  Johansen, Flemming  80   41:39,00   min
12.   1012  Steffen, Søren  62   41:40,00   min
13.   1080  Ørsted, Claus  60   41:41,00   min
14.   1133  Andersen, Kjeld  80   41:54,00   min
15.   1078  Østerfeldt, Thomas  67   41:55,00   min
16.   1099  Jensen, Benny  60   41:59,00   min
17.   1181  Villadsen, Kenneth  73   42:16,00   min
18.   1174  Olsen, Hans Ole  61   42:35,00   min
19.   1167  Slabiak, Kurt  52   42:40,00   min
20.   1004  Petersen, Keld Brandt  45   42:42,00   min
21.   1083  Pedersen, Nis  68   42:55,00   min
22.   1047  Larssson, Erling  45   43:01,00   min
23.   1008  Dinesen, Jørgen  61   43:05,00   min
24.   1075  Jeppesen, Sune Møller  88   43:26,00   min
25.   1178  Jensen, Sten  65   43:33,00   min
26.   1118  Oniki, Keita  80   43:34,00   min
27.   1126  Kristensen, Lasse  80   43:44,00   min
28.   1163  Jensen, Per  60   43:45,00   min
29.   1148  Larsen, Tom  80   44:15,00   min
30.   1054  Lauridsen, Henrik  67   44:19,00   min
31.   1122  Bugger, Martin  80   44:43,00   min
32.   1036  Birch, Ole  54   44:45,00   min
33.   1021  Sørensen, Bent  44   44:56,00   min
34.   1081  Jensen, Steen  53   45:23,00   min
35.   1073  Jul, Torben  64   45:41,00   min
36.   1037  Knudsen, Carsten  54   45:59,00   min
37.   1119  Nielsen, Bill  80   46:00,00   min
38.   1158  Larsen, Per Bo  62   47:03,00   min
39.   1176  Skovshoved, Bent  56   47:21,00   min
40.   1156  Hedegaard, Peter  66   47:22,00   min
41.   1088  Bjørn, Anders  81   47:49,00   min
42.   1056  Sørensen, Tage  59   47:55,00   min
43.   1038  Larsen, Kim D.  66   48:03,00   min
44.   1152  Frydenborg, Jan  60   48:19,00   min
45.   1029  Hendriksen-Nielsen, Frits  42   48:22,00   min
46.   1101  Hansen, Klaus E.  68   48:31,00   min
47.   1102  Olsen, Ole  59   48:39,00   min
48.   1116  Helbo, Thomas  80   48:59,00   min
49.   1025  Pommerencke, Lars  65   49:02,00   min
50.   1003  Jacobsen, Janus  66   49:14,00   min
51.   1035  Bønnelykke, Brian  76   49:23,00   min
52.   1051  Jensen, Marco Riis  88   49:31,00   min
53.   1179  Johansen, Svend  48   49:32,00   min
54.   1082  Dreyer, Kenneth  75   49:34,00   min
55.   1032  Bruun, Harry Frøsig  48   49:35,00   min
56.   1052  Jensen, Stefan Riis  88   49:36,00   min
57.   1041  Blomberg, Jacob  73   49:39,00   min
58.   1002  Rosendal, Martin  69   49:57,00   min
59.   1033  Vollbrecht, Svend Erik  56   50:19,00   min
60.   1071  Quorp, Preben  65   50:24,00   min
61.   1015  Jensen, Kurt Erik  44   51:03,00   min
62.   1173  Jakobsen, K  48   51:05,00   min
63.   1043  Bøgner, Hans  48   51:07,00   min
64.   1135  Bertelsen, Morten  80   51:13,00   min
65.   1121  Lykke, Emil  80   51:14,00   min
66.   1120  Vest, Niels  80   51:15,00   min
67.   1165  Bendtsen, Jan  62   51:21,00   min
68.   1104  Buhl, Stig  80   51:32,00   min
69.   1103  Sinding-Jensen, Rasmus  80   51:33,00   min
70.   1143  Jensen, Christian  80   51:42,00   min
71.   1076  Rasmussen, Svend Åge  47   51:53,00   min
72.   1129  Thygesen, Claus  80   52:01,00   min
73.   1182  Odgaard, Asger  38   52:06,00   min
74.   1017  Glente, Anders  64   52:07,00   min
75.   1070  Svolgaard, Lars  59   52:08,00   min
76.   1005  Jørgensen, Jørn  54   52:18,00   min
77.   1172  Poulsen, Flemming  57   52:19,00   min
78.   1090  Mortensen, Niels  46   52:59,00   min
79.   1166  Pedersen, Jan  80   53:08,00   min
80.   1087  Schmidt, Peter  55   54:35,00   min
81.   1053  Hansen, Henning  55   54:38,00   min
82.   1074  Møller Jensen, Hans  54   54:51,00   min
83.   1049  Rasmussen, Jørn Bent  45   56:06,00   min
84.   1042  Nielsen, Bjarke Romby  59   56:26,00   min
85.   1040  Asmussen, Hans Henning  53   56:37,00   min
86.   1180  Jørgensen, Keld  54   57:04,00   min
87.   1100  Mortensen, Michael  54   57:14,00   min
88.   1170  Tranholm, Erik  52   58:18,00   min
89.   1027  Nielsen, Claus Juel  71   58:42,00   min
90.   1006  Andersen, Dan Sejer  67   59:07,00   min
91.   1020  Rasmussen, Edvard  47   59:24,00   min
92.   1097  Danielsen, Bent  66  1:00:06,00   t
93.   1096  Pedersen, Claus Buch  59  1:00:07,00   t
94.   1160  Kristensen, Jan  48  1:00:57,00   t

SVENDBORGLØBET, MÆND 5 KM

 Plads  Startnr  Navn                       Årg  Tid         

1.   683  Tjalve, Morten  74   15:58,00   min
2.   675  Halkjær, Mikkel  76   16:42,00   min
3.   665  Pedersen, Jens  63   17:34,00   min
4.   677  Pedersen, Thomas  66   18:05,00   min
5.   667  Frederiksen, Lars  68   18:47,00   min
6.   664  Stenstrup, Rene  85   18:58,00   min
7.   543  Jørgensen, Kurt  48   20:04,00   min
8.   579  Vollerup, Morten Storm  84   20:49,00   min
9.   721  Lundegaard, Christoffer  87   21:59,00   min
10.   662  Stjernegaard, Lars  58   22:16,00   min
11.   589  Lund, Søren  69   22:52,00   min
12.   591  Hansen, Per  67   22:55,00   min
13.   535  Larsen, Peter  86   23:20,00   min
14.   538  Jensen, Henning  52   23:30,00   min
15.   644  Sørensen, John  58   23:31,00   min
16.   673  Nielsen, Rune  80   23:40,00   min
17.   622  Jensen, Flemming  60   23:43,00   min
18.   534  Brandt, Kim  62   23:49,00   min
19.   697  Christiansen, Niels  55   24:06,00   min
20.   681  Larsen, Thomas  71   24:15,00   min
21.   553  Knudsen, Knud  59   24:36,00   min
22.   680  Sparre, Haagen  53   24:39,00   min
23.   736  Mortensen, Carsten  62   24:53,00   min
24.   552  Christensen, Michael  60   25:13,00   min
25.   551  Fabricius, Duke  45   25:54,00   min
26.   598  Rausgaard, Kurt  53   25:55,00   min
27.   557  Barkler, Jes  73   26:06,00   min
28.   549  Jørgensen, Per  58   26:08,00   min
29.   555  Sørensen, Peter V.  70   26:13,00   min
30.   716  Bonde, Erling  45   26:15,00   min
31.   608  Vestergaard, Thomas  72   26:18,00   min
32.   691  Kock, Thomas  80   26:19,00   min
33.   657  Hansen, Leif  51   26:20,00   min
34.   528  Jensen, Lars Chr.  61   26:36,00   min
35.   623  Keil, Allan  74   27:38,00   min
36.   674  Nielsen, Erik  50   28:29,00   min
37.   672  Falk, Eivind  62   28:31,00   min
38.   627  Jørgensen, Peter  69   29:34,00   min
39.   692  Kryger, Helmuth  36   29:46,00   min
40.   636  Lund, Steen  60   30:44,00   min
41.   521  Pedersen, Roland  64   30:46,00   min
42.   558  Krøis, Jari  69   30:55,00   min
43.   556  Kaae, Erik  59   30:57,00   min
44.   587  Duus, Gert  61   31:53,00   min
45.   695  Metzsch, John  70   31:56,00   min
46.   687  Plutte, Nicholas  45   32:28,00   min
47.   710  Mahler, Steen  54   33:08,00   min
48.   724  Bülck, Per Otto  41   33:21,00   min
49.   713  Pedersen, Søren  67   34:34,00   min
50.   602  Johansen, Claus Rødby  65   38:09,00   min
51.   640  Christiansen, Jon  60   38:11,00   min
52.   512  Rolighed, Jens  51   39:56,00   min
53.   715  Jørsen, Mads  80   41:44,00   min
54.   714  Barklin, Nicolai  80   44:23,00   min
55.   707  Mortensen, Knud  46   56:12,00   min
56.   1177  Asmussen, Thorbjørn  83   57:28,00   min
57.   571  Enderberg, Jan  64   59:33,00   min
58.   723  Johansen, Peer  63  1:01:38,00   t
 

SVENDBORGLØBET, PIGER 5 KM

 Plads  Startnr  Navn                       Årg  Tid         

1.   709  Olsen, Helle Stentebjerg  89   25:07,00   min
2.   596  Jeppesen, Mie  91   25:50,00   min
3.   586  Clausen, Cathrine  90   26:07,00   min
4.   520  Risager, Sidsel  91   27:08,00   min
5.   514  Rolighed, Line  91   27:45,00   min
6.   642  Nielsen, Clara  93   32:09,00   min
7.   510  Pytlick, Line  93   35:47,00   min
8.   669  Foged, Sofie  90   40:09,00   min
9.   670  Buch-Andersen, Emilia  90   40:10,00   min
10.   529  Pommerencke, Maria  93   40:16,00   min
11.   539  Steffen, Sine  89   40:18,00   min
12.   688  Hansen, Julie  90   45:34,00   min
13.   621  Jeppesen, Josefine Møller  95   46:35,00   min
14.   646  Midtgård, Ditte  90   47:45,00   min
15.   526  Lindberg, Mille  95   48:02,00   min
16.   600  Johansen, Louise Rødby  95   49:27,00   min
17.   649  Magaard, Thea  95   49:33,00   min
18.   572  Enderberg, Maja  92   58:38,00   min